Znikają maseczki w samolotach British Airways

16 marca 2022 10:30
Linia British Airways rezygnuje z obowiązku noszenia maseczek na pokładach swoich samolotów. Początkowo zmiana obejmie tylko niektóre połączenia wewnątrz Zjednoczonego Królestwa. Na taki sam krok zdecydował się Port Lotniczy Heathrow oraz linia Virgin Atlantic.
Reklama
Coraz więcej rządów decyduje się na zniesienie jakichkolwiek restrykcji związanych z pandemią COVID-19, która zbiera coraz mniej śmiercionośne żniwo. Wielka Brytania zapowiedziała pozbycie się uciążliwego obowiązku noszenia maseczek ochronnych w przestrzeniach publicznych, w tym w transporcie zbiorowym. Nakaz ten był jednym z nielicznych, które wciąż były w mocy prawa w ostatnich tygodniach.


Wraz z rezygnacją z wszelkich obostrzeń pandemicznych na twarzach pasażerów linii lotniczych znów pojawią się (widoczne) uśmiechy. Brytyjscy przewoźnicy zapowiedzieli rychłe zniesienie obowiązku noszenia maseczek ochronnych podczas lotu. Zmiana, która początkowo obejmie jedynie wybrane połączenia linii British Airways oraz Virgin Atlantic, weszła w życie już dzisiaj (16.03). Póki co, maseczki znikną w samolotach operujących na trasach w Anglii oraz Irlandii Północnej. W przypadku pozostałych rejsów wiążące są warunki nałożone przez poszczególne państwo, z którego bądź do którego realizowany jest lot.

Linia British Airways podjęła tę decyzję w bliskiej współpracy z linią Virgin Atlantic oraz Portem Lotniczym Heathrow. Kilka dni wcześniej, pozbycie się maseczek ochronnych zapowiedziała także brytyjska linia Jet2.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy