Poznań: W styczniu o 662 proc. pasażerów więcej niż przed rokiem

15 lutego 2022 09:00
Port Lotniczy Poznań może pochwalić się bardzo udanym początkiem trwającego roku. W styczniu br. poznańskie lotnisko odprawiło ponad 76 tys. pasażerów, czyli o 662 proc. więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem.
Reklama
Statystyki Poznań (POZ)
 
Pierwszy miesiąc 2022 roku okazał się być dużo lepszy niż zakładały pierwotne prognozy ekspertów. Specjaliści przewidywali, że wariant omikron oraz towarzyszące mu obostrzenia w podróżowaniu skutecznie wpłyną na słabsze zainteresowanie lotami w okresie świąteczno-noworocznym. I choć grudzień ub. roku faktycznie nie napawał optymizmem, ruch pasażerski w styczniu br. był spory, a podróżni z radością wypełnili terminale lotnicze polskich portów. Świadczą o tym chociażby wyniki odnotowane w Poznaniu, gdzie tamtejsze lotnisko zaobserwowało kilkuset procentowy wzrost liczby przewiezionych pasażerów w porównaniu do analogicznego okresu przed rokiem.


- Port Lotniczy Poznań raportuje 76 120 podróżnych w styczniu br., czyli o 66 137 więcej (662,5 proc.) w porównaniu z tym samym miesiącu ub. roku. Wynik ten to również 54 proc. ruchu z rekordowego stycznia 2020 roku, kiedy to na poznańskim lotnisku obsłużono 139 tys. pasażerów - poinformował Związek Regionalnych Portów Lotniczych za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Na korzystny rezultat z pewnością wpłynęła bogata siatka połączeń, którą dysponuje poznańska Ławica. Korzystając z regularnej oferty sześciu linii lotniczych oraz zróżnicowanych propozycji wycieczek czarterowych, ze stolicy województwa wielkopolskiego można udać się do ponad 50 atrakcyjnych miejsc na całym świecie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy