Eurowings Discover planuje ekspansję w USA, Kanadzie i na Karaibach

7 lutego 2022 11:30
Niemiecka linia lotnicza z Grupy Lufthansy, Eurowings Discover, zamierza w sezonie letnim 2022 r. rozszerzyć swoją siatkę połączeń o nowe kierunki na półkuli zachodniej.
Reklama
Eurowings Discover (ED) spółka zależna Grupy Lufthansy planuje rozpocząć operacje do nowych portów w Kanadzie, w Stanach Zjednoczonych i na Karaibach. Pierwsze loty nowej spółki odbyły się w lipcu 2021 r. W założeniu nowy przewoźnik specjalizuje się w obsłudze turystycznych połączeń dalekiego zasięgu. Do swoich międzykontynentalnych operacji ED wykorzystuje samoloty Airbus A330 oferujące trzy klasy serwisowe: Economy, Premium Economy i Business.

Obecnie ED obsługuje loty do wielu miejsc w Afryce, Europie i Stanach Zjednoczonych z Monachium i z Frankfurtu nad Menem. W sezonie wakacyjnym 2022 r. przewoźnik chce obsługiwać 25 kierunków z tego pierwszego portu i 44 z drugiego. W ubiegłym miesiącu ED zainaugurował loty z Frankfurtu na międzynarodowe lotnisko Tampa na Florydzie. Ta nowa trasa będzie oferowana cztery razy w tygodniu.


W 2022 r. ED planuje uruchomić cztery nowe połączenia do USA. Według Franka Naeve, wiceprezesa ds. sprzedaży pasażerskich na Amerykę Lufthansa Group, ED pojawi się w Fort Myers na Florydzie, w Anchorage na Alasce, w Las Vegas i w Salt Lake City. Z kolei w Kanadzie, od maja i czerwca 2022 r. ED zacznie obsługiwać lotniska w Calgary i w Halifax Stanfield.

Kolejnym obszarem ekspansji niemieckiego przewoźnika są Karaiby. W ubiegłym tygodniu ED wykonał pierwszy rejs z Frankfurtu do Puerto Plata na Dominikanie. Jest to już trzecia trasa ED do tego państwa. Wcześniej przewoźnik zaczął latać do Punta Cana z Frankfurtu i Monachium. Niemcy obsługują także wyspę Barbados, Montego Bay na Jamajce i Varadero na Kubie.

Fot. Materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy