Wizz Air masowo zawiesza loty z Polski

23 grudnia 2021 11:17
Węgierski przewoźnik dokonał gruntownego przeglądu swojej przyszłorocznej siatki połączeń. W ostatnich dniach z systemu rezerwacyjnego Wizz Aira zniknęło wiele atrakcyjnych połączeń, także z Polski. Sprawdźmy, z których połączeń polscy pasażerowie już nie skorzystają.
Reklama
Tegoroczne wakacje obfitowały w dziesiątki nowych, niespotykanych wcześniej połączeń z Polski. Na decyzjach (szczególnie niskokosztowych) linii lotniczych skorzystały przede wszystkim polskie lotniska regionalne, które zdobyły szereg atrakcyjnych kierunków wakacyjnych. Pandemia koronawirusa zdawała się (znowu) wygasać, a pasażerowie zaczęli masowo wracać na europejskie lotniska. Na ożywienie ruchu lotniczego bezzwłocznie reagowali światowi przewoźnicy, którzy hurtowo ogłaszali coraz to nowsze trasy. Niestety, wieść o pojawieniu się nowej mutacji koronawirusa spowodowała nerwową reakcję władz, a granice wielu państw (znowu) zaczęły się zamykać. Znowu...

Zdaje się, że w obliczu ponownie pogarszającej się sytuacji pandemicznej niektóre linie lotnicze przeszacowały swoje możliwości. Gruntownego przeglądu przyszłorocznej siatki połączeń postanowił dokonać m.in. niskokosztowy Wizz Air, który na stałe zrezygnował z realizacji wielu atrakcyjnych tras, także z Polski.


Najwięcej zmian obejmie Lotnisko Chopina. Z Warszawy znikną trasy do Wiednia w Austrii, Prewezy i Salonik w Grecji, Bergen w Norwegii, Bukaresztu w Rumunii oraz Sewilli w Hiszpanii. Po trzy połączenia stracą Gdańsk, Katowice oraz Kraków. Z Trójmiasta znikną połączenia Wizz Aira na Mykonos w Grecji, do Malagi w Hiszpanii oraz Odessy na Ukrainie. Również z Katowic pasażerowie nie polecą więcej na Mykonos i do Odessy. Ponadto, Wizz Air zrezygnuje z lotów ze Śląska do Santander w Hiszpanii. Nie lepiej sytuacja prezentuje się w Krakowie, skąd węgierski przewoźnik zawiesi rejsy do Turku w Finlandii oraz Tromso i Trondheim w Norwegii.

Tylko jedno połączenie straci Poznań (do Kutaisi w Gruzji) oraz Szczecin (do Lwowa na Ukrainie). Wygranym najnowszych roszad Wizz Aira okazał się natomiast Wrocław, którego bogata siatka połączeń realizowana przez węgierską linię nie uszczupliła się choćby o jedną trasę. Także z Lublina, Olsztyna i Rzeszowa samoloty Wizz Aira będą wykonywały wszystkie zaplanowane rotacje.

Wskazane połączenia całkowicie zniknęły z systemu rezerwacyjnego węgierskiego przewoźnika. Analizując zmiany w rozkładzie lotów Wizz Aira należałoby także wspomnieć o niezliczonej wręcz redukcji częstotliwości realizowanych rejsów. Do końca zimowej siatki połączeń, przeważająca większość tras wykonywana będzie niezwykle rzadko. Wiele rotacji nawet tymczasowo zniknie z oferty Wizz Aira, aby ponownie się w niej znaleźć dopiero w szczycie przyszłorocznego sezonu wakacyjnego.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy