British Airways: 24 trasy do Stanów Zjednoczonych

10 grudnia 2021 09:50
Linie British Airways wznowiły bezpośrednie rejsy z Londynu Heathrow do Nashville i Nowego Orleanu. Tym samym brytyjski przewoźnik dysponuje aż 24 trasami do Stanów Zjednoczonych, a to wciąż nie wszystko - w marcu przyszłego roku wrócą również loty do San Jose.
Reklama
Wczorajszego popołudnia (9.12) linie British Airways przywróciły dwie rotacje z londyńskiego Heathrow za Ocean Atlantycki. W odstępie zaledwie kilkudziesięciu minut dwa samoloty Boeing 787 Dreamliner w malowaniu brytyjskiego przewoźnika wyruszyły w transatlantycką podróż do Nashville i Nowego Orleanu. To kolejny powrót amerykańskich rotacji realizowanych przez linie British Airways po niedawnym wznowieniu lotów z Heathrow do Baltimore, Las Vegas, Austin i San Diego oraz z Gatwick do Orlando i Tampy.

Połączenia do Nashville i Nowego Orleanu wykonywane są z częstotliwością trzech lotów tygodniowo przy wykorzystaniu samolotów Boeing 787-8 Dreamliner, które mogą zabrać na pokład do 214 pasażerów. Są to jedne z mniejszych maszyn szerokokadłubowych we flocie Brytyjczyków.


Wiadomo, że to nie będą ostatnie "nowości" w amerykańskiej siatce połączeń British Airways. Przewoźnik zaplanował także powrót bezpośrednich rejsów z Heathrow do San Jose. Loty do Kalifornii mają wystartować 27 marca 2022 roku, czyli wraz z rozpoczęciem lotniczego sezonu letniego. Ta licząca ponad 8,5 tys. kilometrów trasa będzie realizowana pięć razy w tygodniu samolotami Boeing 787-8 Dreamliner. Niewykluczone, że w okresie wakacyjnym wrócą również rotacje z Heathrow do Pittsburgha w Pensylwanii i z Gatwick na nowojorskie lotnisko im. Johna F. Kennedy'ego. Choć powrót obu połączeń był od dawna zapowiadany, rotacje wciąż nie są uwzględnione w przyszłorocznym rozkładzie lotów British Airways.

Obecnie brytyjski przewoźnik posiada w swojej ofercie loty na 24 trasach do 22 lotnisk w Stanach Zjednoczonych. W ciągu tygodnia linie British Airways wykonują blisko 250 rejsów za Ocean Atlantycki, co oznacza, że przewoźnik odbudował już przynajmniej 80 proc. swojej przedpandemicznej oferty połączeń z Wielkiej Brytanii do USA.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy