Linie British Airways masowo odwołują loty

7 grudnia 2021 09:40
Brytyjski przewoźnik odwołał w ostatnich dniach ponad 2 tys. lotów, które zaplanowane były do końca marca przyszłego roku. Decyzja spowodowana jest przywróceniem surowszych restrykcji na brytyjskich granicach, które skutecznie zniechęcają pasażerów do podróży do Wielkiej Brytanii.
Reklama
W wyniku pojawienia się nowej mutacji koronawirusa Omikron, brytyjski rząd podjął decyzję o ponownym wprowadzeniu bardziej restrykcyjnych przepisów wjazdowych na terytorium Wielkiej Brytanii. To z kolei przełożyło się na zmniejszone zainteresowanie podróżami lotniczymi obejmującymi Wyspy Brytyjskie. Niepewność dotycząca przyszłości sprawiła, że linie British Airways postanowiły z góry odwołać ponad 2 tys. lotów zaplanowanych do końca marca przyszłego roku.

Ponad połowa odwołanych rejsów znajdowała się w styczniowej ofercie przewoźnika, z kolei ponad 500 miało zostać zrealizowanych jeszcze w tym miesiącu. Z wiadomości z pewnością nie będą zadowoleni pasażerowie, którzy planowali wyprawę do Wielkiej Brytanii przy okazji okresu świąteczno-noworocznego.


Ciężko szukać klucza, którym sugerowali się przedstawiciele linii British Airways podczas rezygnowania z określonych połączeń. Z oferty przewoźnika znikną zarówno niektóre rotacje krajowe (m.in. część lotów na trasie z Belfastu do Glasgow czy Birmingham) jak i rejsy dalekodystansowe (m.in. wybrane operacje na trasie z londyńskiego Heathrow do Republiki Południowej Afryki). W zaktualizowanej zimowej siatce połączeń linii British Airways zaledwie dwie trasy będą realizowane ze zwiększoną częstotliwością. Będą to połączenia ze stolicy Wielkiej Brytanii do Kairu w Egipcie oraz Santiago w Chile.

Pomimo znacznych cięć spowodowanych wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń w podróżowaniu, oferta brytyjskiego przewoźnika wciąż prezentuje się dużo lepiej niż chociażby na początku bieżącego roku. Przykładowo, w lutym przyszłego roku oferowanie linii British Airways będzie o przeszło 600 proc. większe niż w analogicznym okresie kończącego się już 2021 roku.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy