Azores Airlines poleciały z Funchal do Nowego Jorku

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
03 grudnia 2021 09:45
W poniedziałek (29.11) linie Azores Airlines po raz pierwszy połączyły Maderę z Nowym Jorkiem. Inauguracyjny przelot zostały wykonany samolotem Airbus 321neo, a pasażerowie spędzili w powietrzu ponad siedem godzin. Za rok ma wystartować podobna rotacja z Ponta Delgada.
Reklama

Późnym popołudniem w miniony poniedziałek (29.11) linie Azores Airlines zainaugurowały bezpośrednie połączenie z Funchal na Maderze na lotnisko im. Johna F. Kennedy'ego w Nowym Jorku. Rejs między Portugalią a Stanami Zjednoczonymi został wykonany nieco ponad dwuletnim samolotem Airbus 321neo o znakach rejestracyjnych CS-TSH. Lot przez Ocean Atlantycki potrwał 7 godzin i 12 minut.


Trasa z Funchal do Nowego Jorku realizowana jest przez linie Azores Airlines z częstotliwością jednej, poniedziałkowej rotacji w tygodniu. Start z Madery w ramach rejsu S4263 zaplanowany jest na godzinę 16:00, natomiast przylot do Stanów Zjednoczonych na godzinę 18:50. Po dwóch godzinach spędzonych na płycie nowojorskiego lotniska samolot azorskiego przewoźnika wyruszy w drogę powrotną na oddaloną o ponad 5 tys. kilometrów Maderę. Lądowanie w Portugalii przewidziane jest na godzinę 8:05 następnego dnia.

Połączenie między Funchal a Nowym Jorkiem nie jest jedyną transatlantycką ofertą w siatce połączeń linii Azores Airlines. Przewoźnik z powodzeniem realizuje już rejsy z Ponta Delgada i Terceiry na Azorach do amerykańskiego Bostonu i kanadyjskiego Toronto. Z kolei 31 marca przyszłego roku mają wystartować bezpośrednie loty z Ponta Delgada do Nowego Jorku.
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama