Wizz Air: Ponad 90 proc. personelu pokładowego zaszczepiło się przeciw COVID-19

3 grudnia 2021 09:20
Członkowie załóg i personelu pokładowego Wizz Air chętnie szczepią się przeciw COVID-19. Ponad 90 proc. pracowników przewoźnika, którzy mają bezpośredni kontakt z pasażerami przyjęło już wszystkie wymagane dawki preparatów przeciw koronawirusowi.
Reklama
Węgierski przewoźnik niskokosztowy poinformował, że ponad 90 proc. personelu pokładowego w pełni zaszczepiło się przeciw COVID-19. Zgodnie z polityką wewnętrzną Wizz Aira pracownicy nie mieli obowiązku przystąpienia do szczepienia. Niemniej jednak od 1 grudnia br. niezaszczepione załogi pokładowe zobligowane są do regularnego testowania się na obecność koronawirusa na własny koszt. Regulacja nie dotyczy osób, które w ostatnich miesiącach przeszły zakażenie.


- Cieszymy się, że grupa 90 proc. naszych pracowników pokładowych jest już zaszczepiona. Od początku pandemii dążyliśmy do zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa pasażerom, a ta wiadomość jest tylko potwierdzeniem naszej troski o zdrowie podróżnych i innych pracowników. Jesteśmy odpowiedzialną firmą, która jest świadoma wartości szczepionek - przekazał Johan Eidhagen, dyrektor linii Wizz Air ds. zarządzania zasobami ludzkimi.

Węgierski przewoźnik nie ma wątpliwości, że szczepienia są jedynym sposobem na wyjście z pandemicznego kryzysu. Od momentu, gdy zatwierdzone preparaty przeciw COVID-19 stały się ogólnodostępne, Wizz Air wraz z grupą naukowców i lekarzy prowadził dla swoich pracowników kompleksową akcję informacyjną oraz promującą medycznie potwierdzoną wartość szczepionek.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy