Jazeera Airways zobowiązały się do kupna 28 nowych samolotów z rodziny A320neo

16 listopada 2021 12:11
Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa i szef Airbus International podpisał porozumienie (MoU) z Rohitem Ramachandranem, dyrektorem generalnym Jazeera Airways, przewoźnika z Kuwejtu, dotyczące dostawy 20 samolotów A320neo i ośmiu A321neo.
Reklama

- Dzięki nowemu, znaczącemu zamówieniu Jazeera Airways z przyjemnością przedłużą długoterminową współpracę z Airbusem. Podwoimy wielkość naszej floty do 35 maszyn do 2026 roku. W trzecim kwartale wyszliśmy na prostą, przywracając rentowność po zapaści spowodowanej pandemią. Mamy plany ekspansji, co zwiększy nasz wkład w gospodarkę Kuwejtu, a zwłaszcza w sektor turystyczny - mówi Marwan Boodai, prezes Jazeera Airways.

- Stawiając na A320neo i A321neo zyskamy dużą elastyczność, pozwalającą rozszerzyć siatkę obsługiwanych z Kuwejtu połączeń na średnim i dłuższym dystansach. Zaoferujemy pasażerom więcej możliwości podróżowania i dotarcie do popularnych miejsc, do których dotąd nie docieraliśmy - dodał Rohit Ramachandran, dyrektor generalny Jazeera Airways.

Jazeera Airways zaczęły działalność w 2005 roku. Działają regionalnie i międzynarodowo, obsługując z Kuwejtu Bliski Wschód, Europę i Azję. Kuwejckie linie wspierają wizję kraju na 2035 r., dotyczącą ekspansji gospodarczej i przekształcenia go w centrum handlowe.

W rodzinie A320neo Airbus stosuje najnowsze technologie, w tym silniki nowej generacji i sharklety, co zapewnia 20-procentową redukcję zużycia paliwa i emisji CO2 w przeliczeniu na fotel pasażerski w porównaniu z samolotami Airbus poprzedniej generacji. Do tej pory ponad 120 klientów zamówiło ponad 7500 maszyn rodziny A320neo.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy