Ryanair zaprezentował zimowe nowości z Krakowa

8 listopada 2021 09:45
Irlandzki przewoźnik symbolicznie zainaugurował sezon zimowy w Krakowie. Wczoraj (7.11) podczas odprawy inauguracyjnego rejsu do Agadiru w Maroku, linia Ryanair zaprezentowała zimowe nowości, które czekają na pasażerów podróżujących z krakowskich Balic.
Reklama
Wczoraj na krakowskim lotnisku odbyła się uroczysta prezentacja nowych połączeń, które w trwającym sezonie zimowym zaproponuje pasażerom linia Ryanair. Irlandzki przewoźnik przygotował dla małopolskich podróżnych aż osiem nowych tras. W uroczystości wzięła udział Iwona Gibas (marszałek województwa małopolskiego), Katarzyna Gądek (zastępca dyrektora krakowskiego Wydziału ds. Turystyki), Grzegorz Biedroń (prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej), Radosław Włoszek (prezes zarządu lotniska) oraz załoga inauguracyjnego rejsu do Agadiru.


- Dzisiejsza, uroczysta inauguracja połączenia lotniczego do Agadiru to podsumowanie aż ośmiu nowości, które uruchomimy wspólnie z linią Ryanair w sezonie zimowym 2021/2022. Już wkrótce przewoźnik odbierze 55 samolotów Boeing 737-8200 „Gamechanger”, z których 6 będzie stacjonowało w Krakowie. W najbliższych miesiącach linia Ryanair będzie obsługiwała w sumie 68 tras z Krakowa. To potwierdza, że podróże lotnicze wracają do poziomu sprzed pandemii - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.


Wśród zimowych nowości linii Ryanair dostępnych z krakowskich Balic, poza wspomnianą trasą do marokańskiego Agadiru, znajdą się bezpośrednie połączenia do Ankony i Turynu we Włoszech, Budapesztu na Węgrzech, Lille we Francji, Newcastle w Wielkiej Brytanii, Rygi na Łotwie oraz Sztokholmu w Szwecji.

Fot.: Kraków Airport

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy