Wizz Air połączy Moskwę i Abu Zabi

28 października 2021 09:15
Węgierski przewoźnik już wkrótce połączy Moskwę w Rosji z Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Trasa zostanie zainaugurowana w połowie grudnia br. i w pierwszych miesiącach będzie realizowana cztery razy w tygodniu.
Reklama
W styczniu 2021 roku swoją działalność oficjalnie rozpoczęła spółka zależna od węgierskiej grupy Wizz Air, czyli Wizz Air Abu Dhabi. Od tamtej pory przewoźnik stawia na prężny rozwój na Bliskim Wschodzie. Kolejną nowością w siatce połączeń linii będzie bezpośrednia trasa z Abu Zabi do Moskwy. Inauguracyjny lot na tej trasie zaplanowany jest na 15 grudnia br. Początkowo rotacja będzie realizowana cztery razy w tygodniu (poniedziałki, środy, piątki, niedziele), lecz jej częstotliwość zostanie zwiększona w lutym przyszłego roku do jednego rejsu dziennie.- Jest nam niezmiernie miło ogłosić uruchomienie połączenia z Abu Zabi do Moskwy. To nasza najnowsza propozycja dla mieszkańców Bliskiego Wschodu. Podróże między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Rosją od zawsze cieszyły się dużą popularnością, a nowa trasa od linii Wizz Air pozwoli na zwiększenie ruchu pasażerskiego między tymi krajami - powiedział Kees Van Schaick, dyrektor Wizz Air Abu Dhabi.

Rejsy na oddalone o niespełna 30 km od centrum Moskwy lotnisko Wnukowo będą wykonywane przy wykorzystaniu samolotów Airbus 321neo. Rejsy do Abu Zabi nie są jedynym połączeniem w ofercie węgierskiej linii dostępnej z Moskwy. Przewoźnik operuje już także na trasach ze stolicy Rosji do Budapesztu i Debreczyna na Węgrzech. W połowie grudnia br. Wizz Air przywróci również regularne loty do Londynu Luton w Wielkiej Brytanii.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy