Frankfurt Hahn składa wniosek o upadłość

20 października 2021 12:08
Narastające problemy finansowe zmusiły zarządcę niemieckiego lotniska do złożenia wniosku o rozpoczęcie postępowania upadłościowego. Pandemia COVID-19 nie była jednak początkiem problemów lotniska.
Reklama
Przedstawiciele lotniska Hahn, położonego 120 kilometrów od Frankfurtu, złożyli we wtorek (19.10) w sądzie w Bad Kreuznach wniosek o upadłość – informują niemieckie media.

Wniosek dotyczy upadłości spółek HN Aviation Security GmbH oraz JFH Jet Fuel Hahn GmbH. Sąd wyznaczył już tymczasowego zarządcę na czas trwania postępowania upadłościowego. Największym właścicielem lotniska jest chińska HNA Group, która nabyła 82,5 proc. udziałów od kraju związkowego Nadrenia-Palatynat za 15 mln euro w 2017 roku. Pozostałe 17,5 proc. należy do landu Hesja.

Przed pandemią, w 2019 r., lotnisko obsłużyło 1,5 mln pasażerów oraz 171 tys. ton ładunków. Dla porównania w 2007 r., głównie za sprawą Ryanaira, port obsłużył ponad 4 mln osób – od tego momentu liczba pasażerów jedynie spadała. Irlandzki tani przewoźnik coraz częściej decyduje się latać z większych niemieckich lotnisk, w tym głównego lotniska we Frankfurcie.


Sytuacja finansowa zarządcy lotniska od dawna była niestabilna, a narastające zadłużenie i pandemia koronawirusa sprawiły, że port lotniczy liczył na dotacje od niemieckiego rządu, co się jednak nie wydarzyło.

W czasie pandemii koronawirusa do sądów upadłościowych w Niemczech trafiły także wnioski o upadłość m.in. lotnisk Paderborn i Friedrichshafen. Postępowanie upadłościowe zostało wykorzystane do całkowitej restrukturyzacji firm, co nie przeszkodziło portom lotniczym nadal pracować i przyjmować pasażerów. Lotnisko Hahn najprawdopodobniej ma taki sam plan.

Fot.: materiały prasowe, Wikimedia Commons
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy