Wizz Air wznawia połączenia z Ukrainy

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
06 października 2021 09:00
Węgierska linia niskokosztowa poinformowała o wznowieniu kolejnych połączeń z Ukrainy. Rejsy z Kijowa i Odessy do trzech miast w Europie i Zjednoczonych Emiratów Arabskich już wystartowały bądź zostaną zainaugurowane w najbliższych dniach.
Reklama

W poniedziałek (4.10) Wizz Air przywrócił bezpośrednie połączenie z Kijowa Żulany do Katowic. Do połowy grudnia br. trasa operowana będzie dwa razy tygodniowo. Następnie częstotliwość lotów między Ukrainą a Polską zostanie zwiększona do czterech rotacji w tygodniu. Taki stan rzeczy utrzyma się przynajmniej do końca rozkładu zimowego.


Z kolei dziś (6.10) pierwszy po dłuższej przerwie samolot w charakterystycznym malowaniu węgierskiej linii odleciał z Kijowa Żulany do Neapolu we Włoszech. Obecnie maszyna przebywa w powietrzu i powinna wylądować w południowej Italii o godzinie 10:10 czasu lokalnego. Trasa realizowana będzie dwa razy w tygodniu. Poza połączeniami z Kijowa do Katowic i Neapolu, Wizz Air przywrócił regularne rejsy z Odessy nad Morzem Czarnym do Abu Zabi. Inauguracyjny lot do Zjednoczonych Emiratów Arabskich zaplanowany jest na jutrzejsze popołudnie. Rotacja będzie wykonywana raz tygodniowo.

- Jest nam niezmiernie miło ogłosić przywrócenie kilku tras z Kijowa i Odessy, co już nastąpiło bądź nastąpi w najbliższych dniach. Wzbogacając naszą siatkę połączeń możemy zapewnić ukraińskim podróżnym szereg atrakcyjnych kierunków tj. Katowice, Neapol czy Abu Zabi. Nasze załogi z niecierpliwością czekają, aby móc ponownie powitać pasażerów na pokładach naszych nowoczesnych samolotów - powiedziała Paulina Gosk, przedstawiciel Wizz Aira.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama