Nowy, egzotyczny kraj w siatce połączeń Wizz Aira

4 października 2021 08:30
Węgierski przewoźnik już wkrótce uruchomi bezpośrednie rejsy z Europy do nowego, egzotycznego państwa. Na mocy porozumienia z lokalnym rządem Wizz Air poleci do Jordanii. Na początek linia zaoferuje po cztery trasy do Ammanu i Akaby.
Reklama
Wczoraj (3.10) podczas uroczystej konferencji prasowej doszło do podpisania porozumienia między jordańskim rządem a niskokosztowym przewoźnikiem z Węgier. Umowa zakłada uruchomienie w najbliższych miesiącach ośmiu bezpośrednich tras do Jordanii, które w ciągu pierwszego roku działalności mają zachęcić ponad 150 tys. pasażerów do odbycia podróży na Bliski Wschód.

- Ministerstwo Turystyki nieustannie dąży do wzrostu liczby turystów odwiedzających Jordanię za pośrednictwem zarówno tradycyjnych jak i tanich linii lotniczych. Jesteśmy dumni, że możemy nawiązać współpracę z międzynarodową marką, która z pewnością przyczyni się do odbudowy sektora turystycznego w naszym kraju - powiedział Nayef Al Fayez, minister jordańskiego rządu.


Nowości obejmą dwa lotniska w Jordanii. Ze stolicy kraju, Ammanu węgierski przewoźnik poleci do Wiednia, Budapesztu oraz Mediolanu Malpensa i Rzymu Fiumicino. Z położonej w południowo-zachodniej części Jordanii Akaby Wizz Air również uruchomi rejsy do Wiednia, Budapesztu i Rzymu Fiumicino. Ponadto linia poleci do rumuńskiego Bukaresztu. Wszystkie rotacje zostaną zainaugurowane w połowie grudnia br. i będą realizowane dwa razy tygodniowo. O ile połączenia z Ammanu przewidziane są na cały rok, tak trasy z Akaby zostaną wstrzymane wraz z końcem sezonu zimowego w marcu przyszłego roku.

- Jesteśmy zachwyceni, że Jordania została 51. państwem w naszej siatce połączeń. Z przyjemnością przyczynimy się do wsparcia regionu i jordańskiej branży turystycznej - powiedział Owain Jones, przedstawiciel Wizz Aira.
Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy