Kolejny przewoźnik wznowił loty z Krakowa

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
04 października 2021 12:30
W miniony piątek (1.10) kolejny przewoźnik powrócił na krakowskie lotnisko. Linia Jet2.com wznowiła regularne rejsy między Krakowem a brytyjskim miastem Newcastle.
Reklama

Po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 oraz restrykcyjnymi obostrzeniami na granicach światowe linie lotnicze systematycznie przywracają wstrzymane ponad rok temu połączenia. Do nieustannie rosnącej liczby przewoźników powracających na polskie niebo dołączyła właśnie tania linia lotnicza Jet2.com. Pierwszego dnia października br. brytyjski przewoźnik wznowił bezpośrednie rejsy z Krakowa do Newcastle na północy Anglii. Inauguracyjny rejs wykonał samolot Boeing 737-800, który wylądował w stolicy Małopolski po nieco ponad dwugodzinnym locie o 22:35. Trasa między Polską a Wielką Brytanią będzie realizowana dwa razy w tygodniu (poniedziałki oraz piątki) w godzinach wieczornych. Bilety na loty do Newcastle do 20 czerwca przyszłego roku włącznie są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.


W listopadzie linia Jet2.com wzbogaci swoją krakowską ofertę. Do dotychczasowych rejsów do Newcastle dołączą w najbliższych miesiącach trasy do Birmingham, Glasgow, Manchesteru oraz Leeds, gdzie znajduje się główna siedziba przewoźnika. Najszybciej wystartuje połączenie do Manchesteru. Nastąpi to 1 listopada, a połączenie wykonywane będzie aż cztery razy w tygodniu (poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele). Następnie pierwsi pasażerowie odlecą w kierunku Leeds. Od 19 listopada trasa ta będzie realizowana dwa razy tygodniowo (poniedziałki oraz piątki). Z kolei dokładnie tydzień później ruszą rejsy do Birmingham (trzy razy tygodniowo: poniedziałki, piątki oraz niedziele) i Glasgow (dwa razy w tygodniu: poniedziałki oraz piątki). W sumie w sezonie zimowym linia Jet2.com zaproponuje podróżnym z Krakowa pięć bezpośrednich połączeń do popularnych miejsc w Wielkiej Brytanii.

Zaplanowane na październik i listopad przywrócenie rotacji z Małopolski do Anglii i Szkocji pokrywa się w czasie ze zmianą zasad obowiązujących przy przekraczaniu brytyjskiej granicy. Lokalny rząd ogłosił, że od dzisiaj (4.10) przestanie obowiązywać system świateł drogowych, który wskazuje na trzy różne stopnie zagrożenia COVID-19 i powiązane z tym obostrzenia w podróżowaniu. Zostanie on zastąpiony jedynie listą czerwoną uwzględniającą kraje o wysokim ryzyku epidemicznym i surowymi zasadami wjazdowymi. W praktyce oznacza to, że zaszczepieni Polacy, o ile Polska nie zostanie włączona na listę czerwoną, będą mogli uniknąć niektórych restrykcji, np. obowiązku wykonania testu PCR przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama