Air Seychelles chce uruchomić bezpośrednie loty z Warszawy na Seszele

1 października 2021 11:57
Za dwa miesiące na Okęciu ma pojawić się linia Air Seychelles i połączyć stołeczne lotnisko z Mahé na Seszelach. Byłby to bez wątpienia jeden z najbardziej egzotycznych gości na Lotnisku Chopina. Problemem jest jednak brak umowy regulującej ruch lotniczy z Seszelami.
Reklama
Linie lotnicze Air Seychelles połączą wyspę Mahé z Warszawą, ustalił Pasazer.com. 25 grudnia br. ruszy pierwszy rejs z Victorii, stolicy Seszeli na Okęcie. Loty do Polski odbywać się będą samolotami Airbus 320-200neo mogącymi zabrać na pokład 168 pasażerów (156 w klasie ekonomicznej i 12 w klasie biznes). Linia z wysp na Oceanie Indyjskim ma nadzieję przyciągnąć polskich klientów atrakcyjną ofertą turystyczną, a zwłaszcza pogodą. W okresie, gdy nad Wisłą panuje zima i nieprzychylne warunki atmosferyczne, na Seszelach średnia temperatura nie spada poniżej 25 stopni Celsjusza.


Polska niestety nie posiada obecnie umowy regulującej ruch lotniczy między oba krajami, dlatego też wykonywanie regularnych połączeń nie jest możliwe. Władze Seszeli dążą do szybkiego podpisania umowy z Polską. Mimo zgody na jej podpisanie nie wiadomo czy uda się doprowadzić do jej finalizacji jeszcze w tym roku. Gdyby do tego nie doszło przewoźnik mógłby wykonywać loty w formule czarteru, jednak to utrudniłoby mu sprzedaż biletów.

Jeśli uda się zakończyć wszystkie formalności bez opóźnień, to nowe połączenie Air Seychelles powinno ruszyć pod koniec grudnia br. Będzie ono wykonywane z międzylądowaniem w Kairze (w celu uzupełnienia paliwa), dwa razy w tygodniu; w środy i soboty. Wylot z Warszawy jest przewidziany o godz. 20:20, a przylot na Mahe o 10:30 następnego dnia. W locie powrotnym samolot wystartuje z lotniska w Victorii o 11:00 i wyląduje na Okęciu o 19:05. Podróż trwać będzie 10 godzin.

Air Seychelles to przewoźnik, który powstał w 1977 r., a swoją obecną nazwę otrzymał rok później. Firma należy do rządu Republiki Seszeli. W swojej obecnej flocie linia dysponuje 7 samolotami. Wśród nich jest pięć małych, 19-miejscowych śmigłowców DHC-6 Twin Otter 400, które obsługują trasy lokalne. Na dłuższych rejsach Air Seychelles korzysta z dwóch airbusów A320-200neo. Linia oferuje siedem regularnych tras z lotniska w Victorii na Mahe do Dubaju, Johannesburga, Mumbaju i Tel Awiwu. W regionie przewoźnik łączy wyspy na Oceanie Indyjskim latając do Malé na Malediwach, na Mauritius i na Praslin.

fot.: materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy