British Airways rezygnuje z A380 w sezonie zimowym

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
31 sierpnia 2021 09:30
Brytyjski przewoźnik nie planuje wykorzystywać samolotów A380 w zbliżającym się sezonie zimowym. Przedstawiciele linii zapewniają jednak, że jest to jedynie tymczasowe rozwiązanie.
Reklama

Niektóre linie lotnicze nie zważają na skutki pandemii i ochoczo przywróciły największe samoloty pasażerskie świata do obsługi najpopularniejszych połączeń. W ślady m.in. linii Emirates nie poszły jednak British Airways, które po raz kolejny opóźniają ponowny start A380 na szeroką skalę. Jeszcze kilka tygodni temu maszyny A380 znajdowały się w planowanym na październik br. rozkładzie lotów.


Najnowsze doniesienia wskazują jednak, że nie nastąpi to szybciej niż w ostatnich dniach marca przyszłego roku. Oznaczałoby to, że samoloty A380 należące do British Airways pozostaną uziemione przynajmniej na czas sezonu zimowego. Pierwsze giganty mają znów wzbić się w powietrze 27 marca 2022 r. realizując loty do Dubaju, Johannesburga, Singapuru, San Francisco, Los Angeles i Miami.

Przedstawiciele brytyjskiego przewoźnika narodowego stanowczo podkreślają, że nie wyobrażają sobie floty bez A380. Obecne rozwiązanie ma być odpowiedzią na aktualne zapotrzebowanie wśród pasażerów i przedłużające się obostrzenia w podróżowaniu obejmujące Wielką Brytanię. Niewykluczone, że wraz z otwarciem ruchu międzynarodowego i powrotem rzeszy pasażerów na brytyjskie lotniska British Airways przywróci największe samoloty pasażerskie świata do regularnych operacji szybciej.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama