Ryanair: Więcej tras ze Szwecji

23 sierpnia 2021 09:08
Irlandzki tani przewoźnik wzmacnia swoją ofertę w Szwecji, skąd dodaje kolejne nowe trasy. W najbliższym sezonie zimowym Ryanair planuje latać z głównego lotniska obsługującego Sztokholm na 25 kierunkach.
Reklama
Ryanair rozwija się w Szwecji, skąd dodaje kolejne kierunki. 31 października 2021 r. ruszy baza przewoźnika na lotnisku Arlanda, głównym porcie obsługującym szwedzką stolicę.

Poza wcześniej ogłoszonymi kierunkami z Arlandy, Ryanair poleci stamtąd także do Barcelony. Rejsy ze stolicy Szwecji do Barcelony mają rozpocząć się 2 listopada – będą one obsługiwane trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki oraz soboty. W związku z rozpoczęciem działalności na lotnisku położonym bliżej szwedzkiej stolicy, irlandzka linia po raz pierwszy uruchomi w Szwecji również połączenia krajowe – do Göteborga i Malmö polecimy ze Sztokholmu–Arlanda.


To satysfakcjonujące, że Ryanair kontynuuje ekspansję w Szwecji. To, że Ryanair decyduje się na dodanie większej liczby kierunków do już dużej liczby tras, które otwiera tej jesieni zarówno w Sztokholmie Arlanda, jak i Göteborg Landvetter, pokazuje wyraźne zapotrzebowanie na podróże i jest tak oznaką naprawdę silnej pozycji szwedzkiego rynku – skomentowała Elizabeth Axtelius, dyrektor ds. działalności lotniczej w Swedavia Airports.

Ryanair kontynuuje rozbudowę swojej siatki połączeń również na lotnisku Landvetter w Göteborgu. Oprócz planowanej na jesień nowej trasy krajowej do Sztokholmu, linia uruchomi stamtąd połączenia do Rygi i Billund oraz Kowna.

Jak podaje spółka Swedavia, zarządzająca szwedzkimi lotniskami, pomimo tego że pandemia nadal silnie wpływa na podróże, popyt na loty nieustannie rośnie. W lipcu, po raz pierwszy od lutego 2020 r., lotniska w Szwecji obsłużyły ponad milion pasażerów w ciągu jednego miesiąca. Na sztokholmskim lotnisku Arlanda liczba pasażerów wzrosła o niemal 180 proc. w porównaniu z lipcem 2020 r., na lotnisku Göteborg–Landvetter nastąpił wzrost ruchu pasażerskiego o 255 proc., a na lotnisku w Malmö – o ponad 190 proc.

Fot.: Ryanair

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy