Nordica rozpoczęła loty pod własnym kodem

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
03 sierpnia 2021 11:26
Od 1 sierpnia br. loty Nordiki odbywają się pod własnym kodem IATA. Do tej pory odbywały się na kodach PLL LOT.
Reklama

Przed uzyskaniem własnego kodu loty Nordiki były sprzedawane przez systemy rezerwacyjne innych linii. Jednym z głównych jej partnerów były Polskie Linie Lotnicze LOT, a samoloty CRJ-900 wykonywały loty na kodach LOT-u. Obecnie rejsy linii obsługiwane są pod własnym kodem linii - "ND".

Od 1 sierpnia pasażerowie mogą dokonywać rezerwacji także za pośrednictwem własnej platformy sprzedażowej estońskiego przewoźnika.

- Po zakończeniu współpracy z PLL LOT mamy zdolności, których potrzebujemy, by działać niezależnie - mówi Deepak Ahluwalia, szef operacyjny. Nordiki.

Pierwsze regularne loty pod nowym kodem odbywają się na trasie pomiędzy Gällivare, Arvidjaur, a Sztokholmem (Arlanda) w Szwecji. Jest to trasa, którą linia obsługuje w ramach szwedzkiego procesu zamówień publicznych.


Ahluwalia przyznaje, że Nordica nie chce podejmować ryzyka związanego z uruchamianiem tras, których rentowność jest niepewna, dlatego największy potencjał mają trasy realizowane w ramach zamówień publicznych.

- Bierzemy udział w sporej liczbie europejskich przetargów i jeśli je wygramy, będziemy obsługiwać trasy przy użyciu własnych samolotów i załóg. To model podobny do tego, który dotyczy lotów między Tallinem a estońskimi wyspami - wyjaśnia Ahluwalia.

Flota linii składa się obecnie z zaledwie dwóch samolotów CRJ-900.

Nordica jest częścią Nordic Aviation Group, która została założona w 2015 roku. W skład grupy wchodzi spółka zależna Nordica "Regional Jet," która działa pod marką Xfly. Xfly świadczy również usługi lotnicze dla Nordiki, LOT, SAS i innych partnerów w Europie.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama