Air Austral odebrał pierwszego A220

27 lipca 2021 16:46
Pierwszy z trzech samolotów A220 dla Air Austral, francuskiej linii mającej siedzibę na wyspie Reunion, trafił w ręce przedstawicieli użytkownika w zakładzie montażu końcowego (FAL) Airbusa w Mirabel w Kanadzie.
Reklama
Druga i trzecia maszyna dołączą do floty Air Austral w najbliższych dniach. Airbus z radością wita Air Austral w gronie swoich klientów. Ten A220 będzie pierwszym tego typ samolotem użytkowanym przez francuskiego przewoźnika w regionie Oceanu Indyjskiego.

Air Austral wybral airbusa A220-300 jako element planu modernizacji floty średnio- i krótkodystansowej, chcąc zwiększyć wydajność operacyjną i zaoferować pasażerom lepszy komfort podróży. Samoloty przekazywane są w wygodnym układzie dwóch klas: oferują 12 foteli w klasie biznes i 120 w klasie ekonomicznej. Air Austral, wzmocni siatkę połączeń regionalnych trzema A220-300, kursującymi na trasach między wyspą Réunion a Mauritiusem, Majottą, Seszelami, RPA, Madagaskarem i do Indii. Maszyny otrzymały charakterystyczne barwy nawiązujące do pięknych krajobrazów wyspy Reunion.


Napędzany najnowszą generacją silników turbowentylatorowych Pratt & Whitney PurePower PW1500G, A220 jest najcichszym i najbardziej ekologicznym samolotem w swojej kategorii. Emituje o 50 proc. mniej hałasu w porównaniu z maszynami poprzedniej generacji, spala o 25 proc. mniej paliwa i emituje o 25 proc. mniej dwutlenku węgla w przeliczeniu na fotel pasażerski, a także o 50 proc. mniej dwutlenku azotu niż stanowią obecne standardy branżowe. Do tej pory Airbus dostarczył ponad 160 maszyn A220. Obsługują one trasy w Azji, Ameryce Północnej, Europie i Afryce, co dowodzi wielkiej wszechstronności najmłodszego członka rodziny nowej generacji wąskokadłubowych samolotów Airbusa.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy