Nowa klasa biznes w Qatar Airways

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
25 czerwca 2021 09:34
Jeden z największych przewoźników znad Zatoki Perskiej prezentuje nową kabinę klasy biznes oraz odświeżoną klasę ekonomiczną w maszynach Boeing 787-9. W samolocie znalazło się wiele rozwiązań znanych z kabiny QSuite zamontowanej na pokładach A350 latających dla Qatar Airways.
Reklama

Samoloty Boeing 787-9 Qatar Airways z nową klasą biznesową weszły do służby w piątek (25.06) – informuje przewoźnik. Dreamlinery ze zmodernizowaną kabiną klasy biznes i zmianami w klasie ekonomicznej mają latać na kluczowych kierunkach azjatyckich i europejskich.

Nasza nowa klasa biznes wyznacza jeszcze wyższy standard w branży i oferuje wyjątkowo dużo prywatności podróżującymi z nami pasażerami premium, co staje się coraz bardziej poszukiwane podczas pandemii. Nieustannie zapewniamy pięciogwiazdkowe standardy Qatar Airways oraz katarską gościnność, które są kwintesencją wszystkich naszych lotów – powiedział Akbar Al-Baker, prezes Qatar Airways.


Pierwsi pasażerowie mieli okazję skorzystać z nowej kabiny już w piątek (25.06) podczas porannego rejsu QR127 z Dohy do Mediolanu–Malpensa.

Klasa biznes w katarskich 787-9 składa się z 30 miejsc w układzie 1-2-1, co zapewnia bezpośredni dostęp do przejścia wszystkim pasażerom. Kabina zawiera dużo rozwiązań znanych z QSuite z pokładów samolotów Airbus A350 latających dla Qatar Airways – fotele oparte na platformie Adient Ascent zapewniają nowoczesny design, przestronność, funkcjonalność i prywatność w czasie lotu. Każde miejsce wyposażone jest także m. in. w duży ekran systemu rozrywki pokładowej (IFE) oraz uchwyt na telefon z technologią bezprzewodowego ładowania.

Ponadto, pasażerowie siedzący na sąsiednich miejscach w dwóch środkowych rzędach mogą podnieść panel pomiędzy swoimi fotelami i cieszyć się wspólną przestrzenią. Po rozłożeniu do pozycji płaskiej, fotele zmieniają się w łóżko o długości niemal 201 cm.

Klasa ekonomiczna składać się będzie z 281 odświeżonych foteli Recaro, które zostały wyposażone m. in. w 13-calowy ekran dotykowy Panasonic oraz uchwyty na telefon i większe urządzenia, takie jak tablet. Przewoźnik zapewnia także o możliwości sparowania osobistych słuchawek Bluetooth z pokładowym systemem rozrywki pokładowej (IFE).


Qatar Airways podaje, że poza Mediolanem 787-9 będzie obsługiwał także m. in. Ateny, Barcelonę, Ad-Dammam, Karaczi, Kuala Lumpur i Madryt.

Fot.: Qatar Airways
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama