Wizz Air powiększa bazę w Albanii

25 czerwca 2021 09:35
Węgierski przewoźnik rozbudowuje swoją bazę operacyjną w Albanii. Już wkrótce do obecnie stacjonujących w Tiranie maszyn dołączy nowy samolot, a albańska siatka połączeń zyska dwa dodatkowe kierunki w szczycie sezonu letniego.
Reklama
Wizz Air przekazał, że jeszcze w lipcu br. powiększy swoją bazę w Tiranie, stolicy Albanii. Do dotychczasowej floty przewoźnika na Bałkanach dołączy samolot A321. Jednocześnie linia wzbogaci lokalną siatkę połączeń o dwie kolejne trasy. 31 lipca wystartuje bezpośrednia rotacja do Barcelony El Prat, natomiast dzień później pierwsi pasażerowie odlecą w kierunku niemieckiej Kolonii. Obie trasy będą realizowane dwa razy w tygodniu. Poza uruchomieniem nowych rejsów z Tirany Wizz Air zwiększy także częstotliwość dziesięciu najpopularniejszych połączeń dostępnych ze stolicy Albanii. Mowa o lotach do Mediolanu Bergamo i Malpensa, Bolonii, Brukseli, Dortmundu, Genui, Londynu Luton, Pizy, Turynu oraz Wenecji Treviso.


- Wizz Air umieści wkrótce swoją piątą maszynę w Tiranie. To znakomity dowód zaufania, wiary w nasze lotnisko i skutek wielu lat owocnej współpracy. Nowe kierunki to nowe możliwości oraz wyjątkowa szansa, aby Albania była jeszcze bliżej Europy - powiedział dr Constantin von Alvensleben, dyrektor albańskiego lotniska.

Rozbudowa bazy operacyjnej w Tiranie umożliwi stworzenie 40 nowych miejsc pracy i znacząco, jak podkreśla Wizz Air, przyczyni się do rozwoju gospodarki oraz przemysłu lotniczego w regionie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy