Awaria przedniego podwozia w dreamlinerze British Airways

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
18 czerwca 2021 16:28
1 komentarz
Boeing 787-8 latający dla brytyjskich linii lotniczych uległ awarii przedniego podwozia i uderzył dziobem o płytę lotniska. Na pokładzie nie było pasażerów, jednak pracowało tam kilku członków załogi.
Reklama

W piątek (18.06) rano samolot w barwach British Airways uległ awarii się przednie podwozie złożyło się podczas postoju samolotu na płycie lotniska Heathrow w Londynie, na stanowisku o numerze 583 pomiędzy Terminalami 5C oraz 3.

Awarii uległ 787 o znakach rejestracyjnych G-ZBJB, który w środę (16.06) wykonał lot o numerze BA881 z Moskwy. Do zdarzenia doszło podczas załadunku samolotu przed porannego lotem do Frankfurtu w Niemczech.

G-ZBJB jest pierwszym 787 dostarczonym dla British Airways – maszyna przybyła do Londynu w czerwcu 2013 r. Właścicielem i operatorem maszyny jest BA. Samolot wyposażony jest w 154 fotele w klasie ekonomicznej, w tym 25 w klasie ekonomicznej premium oraz 35 w biznesowej.


Rzecznik prasowy British Airways potwierdził, że G-ZBJB jest, w powodu skutków pandemii COVID-19, samolotem przystosowanym do przewozu towarów, a lot do Frankfurtu miał być rejsem cargo bez pasażerów. Podczas zdarzenia na pokładzie znajdowała się załoga, jednak nikomu nic się nie stało. Zakres uszkodzeń nie jest obecnie znany, a dalsze informacja mają zostać wkrótce udostępnione przez przewoźnika.

Brytyjska Komisji ds. Badania Wypadków Lotniczych (AAIB) opublikowała w tej sprawie oświadczenie, w którym poinformowano, że dochodzenie w sprawie piątkowego incydentu jest już prowadzone. Według pierwszych nieoficjalnych informacji, przednie podwozie maszyny mogło wskutek awarii samoczynnie się złożyć.

Reklama

Ostatnie komentarze

Jedo 2021-06-19 15:27   
Jedo - Profil Jedo
Bzdura. Podwozie się samoczynnie nie składa. A może błąd ludzki?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama