Wizz Air rezygnuje z połączeń krajowych w Norwegii

31 maja 2021 10:35
Linia lotnicza Wizz Air rezygnuje z rynku obsługi połączeń krajowych w Norwegii.
Reklama
- Wizz Air wszedł na norweski rynek połączeń krajowych w samym środku pandemii, z nadzieją, że chociaż podróże międzynarodowe mogą być ograniczone, to podróże krajowe będą obsługiwane. Niestety, biorąc pod uwagę sytuację pandemiczną w Norwegii i obowiązujące ograniczenia, zaprzestajemy naszej inwestycji w tym kraju - przekonuje Michael Delehant, wiceprezes i dyrektor operacyjny Wizz Air.

Wizz Air będzie nadal latać do Norwegii ale tylko na trasach międzynarodowych. Zdolności przewozowe zostaną przesunięte na inne rynki.

- Jest to słuszne z punktu widzenia ekonomicznego i finansowego - dodaje Delehant.


Od 14 czerwca, czyli niecały rok od uruchomienia, przewoźnik rezygnuje z obsługi tras z Oslo do Bergen, Trondheim i Tromsø.

Przewoźnik mimo pandemii otworzył jesienią ub. roku dwie bazy operacyjne w Norwegii - w Oslo oraz Trondheim, co umożliwiło dodanie do swojej siatki lotów krajowych. Niestety linia lotnicza musi zmienić swoje plany na skutek zbyt małego zainteresowania ofertą. W lutym linia zamknęła swoją bazę w Trondheim, oficjalnym powodem był niski popyt i ograniczenia związane z pandemią.
Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy