Lotnisko w Southampton ze zgodą na rozbudowę

15 kwietnia 2021 10:26
Lotnisko obsługujące Southampton położone na południu Anglii w hrabstwie Hampshire, otrzymało zgodę na rozbudowę. Plan zakłada m. in. przedłużenie drogi startowej lotniska.
Reklama
Na posiedzeniu rady miasta Eastleigh przegłosowano w sobotę (10.04) przyjęcie wniosku o rozbudowę lotniska obsługującego Southampton. Decyzja otwiera drogę do budowy 164-metrowego przedłużenia drogi startowej oraz nowego parkingu.

Cieszymy się, że radni wysłuchali ekspertów i zabezpieczyli przyszłość lotniska. Pomimo, że niektórzy z naszych sąsiadów mają obawy dotyczące hałasu i ochrony środowiska, zapewniamy że w przyszłości chcemy współpracować z mieszkańcami, aby te problemy łagodzić – skomentował decyzję Steve Szalay, dyrektor operacyjny lotniska w Southampton.


Plany rozbudowy portu lotniczego obejmują dobudowanie 164-metrowego przedłużenia pasa na jego północnym krańcu oraz 600 dodatkowych miejsc parkingowych na parkingu długoterminowym (łącznie 3,4 tys.). Plany rozbudowy okazały się kontrowersyjne, a działacze wzywali do odrzucenia propozycji z powodu obaw związanych z hałasem i zmianami klimatycznymi.

Obecnie droga startowa w Southampton ma 1723 m, a jej przedłużenie do 1887 m, zdaniem pomysłodawców, znacznie zwiększy atrakcyjność portu lotniczego i pozwoli na lądowanie na lotnisku większych maszyn.

Na początku marca 2020 r., wraz z upadkiem regionalnych linii lotniczych Flybe, Southampton z dnia na dzień straciło ok. 95 proc. pasażerów. W ciągu kolejnych 12 miesięcy wiele tras obsługiwanych wcześniej przez Flybe zostało jednak przywróconych przez innych przewoźników.

Fot.: Southampton Airport
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy