Wizz Air: 143 nowe połączenia w sezonie letnim

13 kwietnia 2021 11:00
Mimo trwającej pandemii Wizz Air regularnie ogłasza nowe kierunki, a także uruchomił i zamierza uruchomić nowe bazy. W porównaniu do sezonu letniego 2020 w tym roku węgierski przewoźnik zaplanował 143 nowe połączenia.
Reklama
Statystyki wyglądają obiecująco również, kiedy porównamy je do roku 2019 - przed pandemią. Latem 2019 roku siatka połączeń Wizz Aira składała się ze 146 lotnisk. W tym roku plany na sezon letni zakładają loty ze 180 lotnisk.

Węgierski przewoźnik postawił w znaczącej części na kierunki wakacyjne, a najbardziej zyskującymi państwami stały się Włochy oraz Grecja. Do Włoch dodano 40 połączeń, co daje łącznie 207 tras do i na terenie Włoch w sezonie letnim 2021 w porównaniu do 88 w w sezonie letnim 2019. Grecja zyskała 33 połączenia, co daje 4 razy więcej połączeń w nadchodzącym sezonie letnim w porównaniu do roku 2019.

Średnia częstotliwość lotów na 143 uruchomionych połączeniach to dwa loty tygodniowo w pierwszym tygodniu od uruchomienia. W dalszym okresie częstotliwość lotów wzrasta.Wizz Air przyjął taktykę odwrotną do wielu linii, które zarówno w ubiegłym roku, jak i w obecnym minimalizują liczbę lotów, nie chcąc ryzykować latania z niewielkim wypełnieniem samolotu, co w rezultacie dodatkowo pogorszyłoby ich sytuację finansową.

- Z biznesowego punktu widzenia, koronawirus jest okazją do zdystansowania Wizz Aira w stosunku do reszty branży, aby wyjść jako znacznie silniejszy gracz, znacznie groźniejsza siła konkurencyjna - powiedział podczas zeszłorocznej konferencji József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air.

Otwieranie nowych baz, uruchamianie połączeń, a także pozyskiwanie nowych samolotów jest elementem strategii przyjętej przez węgierskiego przewoźnika.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy