Ryanair: Boeing 737 MAX już w kwietniu

29 marca 2021 08:00
Michael O'Leary, dyrektor generalny Grupy Ryanair, poinformował o kluczowych krokach dotyczących certyfikacji i harmonogramu dostaw wyczekiwanego boeinga 737 MAX 200.
Reklama

Pod koniec ubiegłego roku Ryanair ogłosił, że zwiększył zamówienie na maxy ze 135 do 210 samolotów. Max posiada większą liczby foteli w porównaniu z 737-800NG, spala o 16 proc. mniej paliwa a emisja hałasu jest o 40 proc. niższa. O'Leary zapewnia, że oszczędności w użytkowaniu maszyny pasażerowie zauważą w niższych cenach biletów. O'Leary ma nadzieję, że nowe maszyny pojawią się we flocie Grupy Ryanair już w kwietniu.


- Mieliśmy nadzieję, że nasza pierwsza dostawa MAX-a nastąpi pod koniec marca. Uważamy, że jest to teraz mało prawdopodobne - nadal nie ma certyfikatu. Mamy nadzieję, że MAX-8200 zostanie poddany certyfikacji przez FAA w przyszłym tygodniu, a następnie zrobi to EASA. W związku z tym spodziewamy się, że pierwsza dostawa nastąpi w kwietniu. Mamy nadzieję, że uda nam się odebrać osiem maszyn w kwietniu i osiem w maju. To dałoby nam dodatkowo 16 samolotów na lato 2021 r. Zależy nam na odebraniu samolotu, abyśmy mogli rozpocząć szkolenie pilotów
- powiedział O'Leary na konferencji.

Ryanair ma nadzieję, że wkrótce wraz ze zwiększoną liczbą szczepień zostaną zniesione pewne ograniczenia podróży. Europa stoi w obliczu kolejnego wzrostu liczby zakażonych, ale O'Leary jest optymistą i liczy, że tego lata ruch lotniczy będzie większy niż zeszłego lata.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy