Lotowskie maxy rozpoczęły loty techniczne

22 marca 2021 15:13
1 komentarz
Samoloty Boeing 737MAX należące do Polskich Linii Lotniczych LOT rozpoczęły loty techniczne.
Reklama
- Dwa tygodnie i 2.200 roboczogodzin zajął przegląd ciężki tego Boeinga 737MAX. Teraz, zanim samolot poleci z pasażerami, ruszamy na oblot techniczny. Dziś w planie Bydgoszcz i Gdańsk - poinformował Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy przewoźnika na Twitterze.

Na początku miesiąca lot przebazował z Lublina do Warszawy uziemione maxy. Przed rozpoczęciem wykonywania rejsów z pasażerami, polski przewoźnik wprowadził dodatkowe przeglądy ciężkie (tzw. „C-check”) i loty testowe dla każdej z maszyn.- Zgodnie z decyzją EASA, po przejściu odpowiednich modyfikacji oprogramowania i instalacji elektrycznej, a także przeszkolenia załóg, samoloty mogą ponownie wzbić się w powietrze. W ostatnim czasie nasze MAXy przechodziły niezbędne prace techniczne, a pierwsi piloci LOT-u ukończyli już obowiązkowe sesje symulatorowe. Dbając o maksymalny poziom bezpieczeństwa i o komfort naszych pasażerów, postanowiliśmy przed przywróceniem maszyn do obsługi siatki połączeń wykonać dodatkowe przeglądy techniczne w bazie serwisowej LOT AMS. Ponadto, każdy pilot po zakończeniu obowiązkowego szkolenia symulatorowego, wykona jeszcze lot z instruktorem – mówi Maciej Wilk, członek zarządu ds. operacyjnych LOT-u.

Obecnie uprawnionych do latania maxami jest 90 pilotów LOT-u. Po spełnieniu wszystkich wymaganych kryteriów, samoloty będą w zależności od zapotrzebowania włączane do obsługi połączeń w nadchodzącym sezonie letnim.

Ostatnie komentarze

WsciekłaGrażka 2021-03-22 17:18   
WsciekłaGrażka - Profil WsciekłaGrażka
Trzymam kciuki za ich bezpieczny i opłacalny powrót.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy