Bees Airline – nowy przewoźnik na Ukrainie

22 marca 2021 10:30
Ukraina ma nową linię lotniczą – przewoźnik ruszył już z lotami czarterowymi, a w najbliższych tygodniach wystartować mają regularne połączenia krajowe i zagraniczne.
Reklama
Bees Airline, nowa ukraińska linia lotnicza, rozpoczęła działalność w czwartek (18.03), zaledwie kilka dni po uzyskaniu certyfikatu przewoźnika lotniczego i wszystkich innych wymagań formalnych.


Pierwszy lot przewoźnika odbył się z lotniska Kijów Żulany do Szarm el-Szejk w Egipcie. Był to czarterowy rejs dla klientów biura podróży Tez Tour. W piątek (19.03) Bees Airlines poleciały z kolei do Marsa Alam, a w sobotę do Hurghady.

W pierwszej fazie rozwoju, Bees Airline, poza Egiptem, będzie wozić turystów także do Turcji. W zeszłym miesiącu przewoźnik przedstawił touroperatorom ofertę czarterów do Mombasy w Kenii. Linia przygotowuje się jednocześnie do uruchomienia regularnych tanich lotów – oprócz rejsów krajowych, Bees chce także rozpocząć loty z kilku ukraińskich miast do Gruzji i Armenii. Połączenia mają rozpocząć się już w kwietniu lub maju.


Obecnie Bees Airline obsługuje dwie 11-letnie maszyny Boeing 737-800 (UR-UBA oraz UR-UBB) ze 189 fotelami, które wcześniej latały dla Ukraine International Airlines. Linia podpisała umowy na dostawę dwóch kolejnych maszyn – trzeci samolot przyleci na Ukrainę w maju, a czwarty w czerwcu. Plany nowego przewoźnika przewidują powiększenie floty do sześciu maszyn w 2022 r.

Fot.: Lotnisko Kijów–Żulany
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy