Wizz Air: Największy udziałowiec sprzedaje połowę udziałów

17 marca 2021 09:30
Indigo Partners sprzedają swoje udziały w węgierskiej taniej linii warte ok. 400 mln funtów.
Reklama
Indigo Partners, największy inwestor Wizz Air, pozbywa się około połowy swoich udziałów w węgierskiej linii lotniczej. Akcje mają zostać sprzedane za ok. 400 mln funtów (ok. 2,15 mld złotych) podmiotom instytucjonalnym – poinformował we wtorek (16.03) Reuters.

Indigo Partners, amerykański fundusz private equity z siedzibą w Phoenix w Arizonie, miał do tej pory 15 mln akcji Wizz Air, które stanowiły 17,5 proc. wszystkich udziałów. Sprzedaż 7,7 mln akcji sprawi, że w jej portfelu pozostanie jedynie ok. 8,5 proc. udziałów. Jak tłumaczy Reuters, sprzedaż zostanie przeprowadzona w ramach przyspieszonej oferty budowania księgi popytu, po cenie 5200 pensów za akcję.


Akcje przewoźnika po poniedziałkowym zamknięciu notowań kosztowały po 5505 pensów. Od początku wtorkowej sesji cena akcji jeszcze bardziej malała – ok. południa za jedną trzeba było zapłacić 5260 pensów. Mimo obserwowanego spadku, cena akcji Wizz Air wzrosła od początku roku o niemal 15 proc.

Wizz Air, podobnie jak większość innych europejskich linii lotniczych, ma nadzieję, że już w maju 2021 r. popyt na podróże lotnicze zacznie wracać do poziomu sprzed pandemii COVID-19, jednak rosnąca liczba przypadków w niektórych częściach Europy nie daje nadziei na tak optymistyczny scenariusz. W lutym liczba pasażerów Wizz Air spadła o 87 proc. w porównaniu z tym miesiącem rok wcześniej, co pokazuje skalę spadku liczby podróżujących.

Fot.: R. Neumann

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy