BUZZ: Wizz Air jest naszym konkurentem, ale tylko w Europie Środkowo-Wschodniej

18 lutego 2021 08:30
Według Michała Kaczmarzyka, szefa BUZZ-a, Wizz Air nie jest zagrożeniem dla Ryanaira w Europie Zachodniej. Poważnym rywalem jest natomiast w naszym regionie.
Reklama
Szef BUZZ-a twierdzi, że choć Wizz Air jest o wiele mniejszym przewoźnikiem od Ryanaira, to jednak stanowi rzeczywistą konkurencją w Europie Środkowo-Wschodniej. Jednocześnie Kaczmarzyk uważa, że model biznesowy Wizz Aira, który sprawdza się w naszym regionie jest nie do zastosowania w Europie Zachodniej, dlatego Ryanair nie ma powodów do obaw.


Kaczmarzyk spodziewa się silnej walki z Wizz Airem w naszym regionie geograficznym, gdzie jego pozycja jest bardzo mocna. Ryanair nie zamierza jednak oddać pola na żadnym z rynków Europy Środkowo-Wschodniej, tym bardziej, że na wielu z nich ma nad Wizz Airem przewagę. Prezes BUZZ-a wierzy też, że dzięki samolotom B737 MAX, które już niedługo powrócą do latania, baza kosztowa Ryanaira jeszcze bardziej się obniży, co zwiększy przewagę nad Wizz Airem. Jednocześnie Michał Kaczmarzyk podkreśla, że Wizz Air jest konkurencją uczciwą.

Szczegóły w wywiadzie, który ukaże się niebawem na naszych łamach.

Fot.: Materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy