Lotowski embraer lądował awaryjnie w Wietnamie

26 stycznia 2021 10:15
Embraer 195 wykonywał lot na rzecz linii lotniczej Bamboo Airways. Chwilę po starcie komputer zaalarmował o wycieku paliwa. Załoga zdecydowała o powrocie na lotnisko.
Reklama
Do zdarzenia doszło 24 stycznia br. Samolot o znakach rejestracyjnych SP-LNH wykonywał lot z Da Nang do Con Dao. Maszyna wystartowała o 7:47 czasu lokalnego. Tuż po osiągnięciu wysokości przelotowej załoga zauważyła problem i postanowiła zawrócić na lotnisko. Embraer spędził w powietrzu około 40 minut.

Lot wykonała inna maszyna LOT-u znajdująca się na lotnisku w Da Nang. Embraer 195 o znakach rejestracyjnych SP-LNM dotarł do docelowego portu lotniczego z trzygodzinnym opóźnieniem.


Bamboo Airways leasingują od Polskich Linii Lotniczych LOT trzy embraery 195. Dwa z nich, o znakach rejestracyjnych SP-LNH i SP-LNI zostały przebazowane do Wietnamu na przełomie października i listopada ubiegłego roku. Trzecia maszyna o znakach rejestracyjnych SP-LNM dotarła do Wietnamu 5 stycznia br.

Oprócz lotowskich maszyn, wietnamski przewoźnik korzysta także z dwóch embraerów 195 duńskiej linii lotniczej Great Dane Airlines.

fot. Flightradar24.com

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy