Itaka zamienia A330 Luke Air na dreamlinera LOT-u

23 stycznia 2021 09:30
3 komentarze
Biuro Podróży Itaka oraz Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały umowę, na mocy której przewoźnik wykona loty czarterowe na Dominikanę i Zanzibar. Tym samym touroperator zmienia linię lotniczą, która obsłuży jego dalekodystansowe połączenia.
Reklama
Dziś (23.01) LOT wykona pierwszy rejs samolotem Boeing 787-9 Dreamliner na rzecz biura podróży Itaka. Będzie to lot z Warszawy do Punta Cana. Dzień później odbędzie się lot na Zanzibar. Jest to powrót do współpracy narodowego przewoźnika i touroperatora.


Połączenia od 20 grudnia ub. roku miały być obsługiwane airbusem A330-200 linii Luke Air. Jednak ze względów ekonomicznych, przewoźnik dotychczas korzystał z wynajętego w formule ACMI boeinga 777-200 linii Privilege Style.

- Zbyt mała liczba połączeń realizowanych aktualnie na dalekich dystansach w stosunku do pierwotnie planowanej siatki połączeń spowodowała, że sprowadzenie dużej maszyny A330 do Polski i zbazowanie jej w Warszawie byłoby nieopłacalne - mówi w rozmowie z Pasazer.com Piotr Henicz, wiceprezes zarządu Itaki. Dlatego też zapadła decyzja o nawiązania współpracy z LOT-em. Henicz ma nadzieję na jej kontynuowanie w nadchodzącym sezonie letnim i przekonuje, że biuro podróży dąży do dywersyfikacji linii lotniczych, z którymi współpracuje.

Itaka to największy polski organizator wyjazdów turystycznych, który do obsługi swoich lotów korzysta z usług takich linii lotniczych jak wspomniany Luke Air (dawna Blue Panorama), Enter Air oraz Smartwings.
Tagi
itaka pll lot

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
jjemiolo 2021-01-24 17:25   
jjemiolo - Profil jjemiolo
@f16: poki co lata jeszcze WAW-NRT, WAW-CMB oraz BUD-ICN. Przez ostatnie kilka dni zauwazylem tez na flightradar24: WAW-PEK, WAW-TSN (Tiencin), WAW-DEL, WAW-BOM i BUD-JFK.
Numery lotow do TSN oraz BUD-JFK byly te same jakie sugeruje rozklad. Natomiast PEK, DEL i BOM lataja z numerami czarterowymi. Rozklad LOTu na ich stronie podaje ze DEL wraca z rozkladowymi numerami od 1 marca, zas PEK i BUD-JFK z poczatkiem nowego sezonu letniego. To samo zrodlo sugeruje powrot WAW-LAX od nowego rozkladu, oraz start WAW-SFO od 1 czerwca (4x). Nie ma natomiast bezposredniej linii WAW-IAD, planowanej od sierpnia 2020. Musze jednak podkreslic ze ogolny rozklad LOTu na ich stronie nie wydaje sie byc w pelni realny. Zbyt duzo w nim elementow analogicznych z tymi jakie byly planowane na lato 2020, ktore jak wiemy nie doszly do skutku. Sadze wiec ze czas najwyzszy na uaktualnienie. Do nowego sezonu zostalo tylko 2 miesiace.
F16 2021-01-24 14:59   
F16 - Profil F16
Tak w ogóle to z dalekodystansowej siatki LOTu ostał się tylko NY, Toronto, Chicago i Seul? Czy coś pominąłem ?
Kris11 2021-01-23 13:59   
Kris11 - Profil Kris11
Jak już wspominałem na stronie na Facebooku w artykule jest błąd. 24 stycznia, w niedzielę, odbędzie się lot na Zanzibar. Natomiast we wtorek - lot na Santa Clarę. Taki rozkład lotów obowiązuje od początku oferowania lotów przez biuro podróży Itaka.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy