Ryanair: Zwolnienia na Malcie

23 grudnia 2020 10:19
Maltańska spółka zależna Ryanaira ogłosiła konieczność natychmiastowego zwolnienia kilkudziesięciu członków personelu pokładowego. Jest to skutek braku porozumienia ze związkiem zawodowym zrzeszającym pracowników pokładowych Malta Air.
Reklama
Malta Air, spółka zależna Ryanaira, oraz związek zawodowy General Workers Union (GWU) nie osiągnęły porozumienia, co powoduje konieczność likwidacji 40 miejsc pracy wśród członków personelu pokładowego – poinformowały linie lotnicze we wtorek (22.12).

Malta Air poinformowała, że ​​odrzucone przez związek zawodowy porozumienie obejmowało „skromne obniżki wynagrodzeń, które byłyby cofnięte w przeciągu czterech lat”, wraz z gwarancją minimalnego wynagrodzenia.

Niestety, bez tego awaryjnego porozumienia z pracownikami pokładowymi, które zostało już zaakceptowane przez pilotów Malta Air, nie można uniknąć utraty miejsc pracy. Bezpośrednim skutkiem braku porozumienie się GWU z Malta Air jest zwolnienie 40 członków personelu pokładowego, a zwolnienia nastąpią z dniem 1 stycznia przyszłego roku – powiedział w oświadczeniu rzecznik prasowy Malta Air.


Josef Bugeja, przewodniczący GWU, podkreślił w wypowiedzi dla maltańskiego portalu Newsbook.com.mt, że propozycje linii lotniczych zostały odrzucone przez samych pracowników, ponieważ Malta Air, pomimo zgody na cięcia wynagrodzeń, odmówiła wyraźnego zagwarantowania, że ​​miejsca pracy będą utrzymane. W konsekwencji 85 proc. pracowników odrzuciło porozumienie, co skłoniło Malta Air do ogłoszenia zwolnień i obwinienia związku zawodowego.

Związek GWU podkreśla, że jeszcze się nie poddał i obecnie szuka rozwiązania, dzięki któremu 40 członków personelu pokładowego nie rozpocznie nowego roku bez pracy.

Obecnie linia lotnicza wykonuje zaledwie 10 proc. swoich lotów sprzed pandemii COVID-19. Przewoźnik zatrudnia do tej pory 100 proc. personelu pokładowego pracującego przed kryzysem wywołanym przez koronawirusa, co jest jednak „stanem niemożliwym do utrzymania”.

Fot.: materiały prasowe, Malta Air

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy