British Airways odebrał dwa nowe samoloty szerokokadłubowe

Julius  Richardson  - Profil Julius Richardson
05 października 2020 09:25
Narodowy przewoźnik Wielkiej Brytanii odebrał siódmego airbusa A350 oraz kolejnego boeinga B777. Jest to pierwsza dostawa samolotu z rodziny B777 dla brytyjskiej linii od sześciu lat.
Reklama

W ostatnich miesiącach wielu przewoźników lotniczych na całym świecie rezygnuje z dostaw nowych samolotów, w ramach dostosowania się do obecnej sytuacji na rynku. British Airways jest jedną z niewielu linii, która nie zaprzestała odbioru zamówionych maszyn.


Najnowszy B777-300ER o znakach G-STBM jest pierwszym samolotem, w którym zadebiutuje nowa konfiguracja klasy pierwszej nazwana przez przewoźnika "First Suite". Nowe fotele będą podobne do tych spotykanych obecnej w klasie pierwszej w samolotach BA, jednak w celu rozróżnienia między swoją nową klasą biznes "Club Suite", w klasie pierwszej pasażerowie będą mieli możliwość oddzielenia się od reszty kabiny prywatnymi przegrodami zamontowanymi przy każdym fotelu.


W ramach restrukturyzacji floty rozpoczętej na początku br. przewoźnik odebrał kolejnego airbusa A350-1000, który ma zastąpić wycofane samoloty z rodziny B747. W początkowych planach restrukturyzacji zmiana z B747 na A350 miała być przeprowadzona na zasadzie jeden do jednego. Jednak kryzys na rynku sprawił, iż linia pozbyła się całkowicie starych maszyn i obecnie posiada mniej samolotów niż przed jego rozpoczęciem. Dzięki temu przewoźnik ma możliwość stopniowego powiększania floty dostosowując się do bieżącego zapotrzebowania na rynku pasażerskim.

Dodatkowo BA spodziewa się rozpoczęcia dostaw samolotów B777X w 2022r. Niestety w związku z opóźnieniami po stronie Boeinga jest szansa, iż data odbioru pierwszych maszyn zostanie przesunięta.

fot.mat.prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama