Wizz Air: Zimą tylko 60 proc. oferowania i przymusowe urlopy

7 września 2020 14:40
Węgierski tani przewoźnik lotniczy zimą ograniczy swoją zdolność przewozową do poziomu 60 proc. oferty przed pandemią koronawirusa. Dodatkowo linia wyślę członków personelu pokładowego na niepłatne urlopy.
Reklama

Wizz Air z uwagi na powracające w coraz większej liczbie krajów (jak chociażby na Węgrzech) restrykcje w przemieszczaniu się, zmniejszy swoje oferowanie w sezonie zimowym, a to przełoży się na nadmiar zatrudnienia personelu pokładowego. Linia wysłała do pracowników propozycję zmiany baz w których obecnie pracują, co ma pozwolić na kontynuowanie pracy jak największej liczbie zatrudnionych. Przewoźnik zaproponował także swoim pracownikom aplikowanie o bezpłatne urlopy na okres wynoszący od 1 do 6 miesięcy. Przewoźnik poinformował, że minimalny okres wymagany do wypracowania w nowej bazie zostanie zmniejszy się z obecnych 18 do 9-12 miesięcy w zależności od bazy. Pracownicy, którzy zdecydują się na bezpłatny urlop mają mieć możliwość podjęcia tymczasowej pracy u innego pracodawcy nie tracąc przywilejów przysługujących im w Wizz Air.

Zarząd węgierskiej linii będzie odwiedzał swoje bazy aby powiadomić personel o szczegółach dotyczących ich placówek. Przewoźnik przekonuje, że postara się utrzymać jak najwięcej miejsc pracy.

Fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy