LOT uruchamia rejsy repatriacyjne z Hiszpanii i Albanii

2 września 2020 14:52
12 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają rejsy repatriacyjne z Hiszpanii i Albanii.
Reklama
PLL LOT informuje, że w związku z decyzją administracyjną o wstrzymaniu ruchu lotniczego pomiędzy Hiszpanią a Polską, z dniem 1 września odwołane zostają następujące połączenia LOT:

  • loty do Barcelony zaplanowane do 25 października;
  • oty do Madrytu zaplanowane do 30 września;
  • loty do Palma de Mallorca zaplanowane do 25 października.

Dla pasażerów planujących powrót do kraju, w okresie od 2 do 6 września br. LOT zorganizuje 7 rejsów czarterowych w następujących terminach:

  • rejsy na trasie Barcelona – Warszawa – 2, 4 i 5 września;
  • rejsy na trasie Madryt – Warszawa – 3, 4 i 6 września;
  • rejsy na trasie Palma de Mallorca – Warszawa – 6 września.
  • rejsy na trasie Tirana – Warszawa - 5 i 8 września.
Wszystkie wymienione wyżej rejsy zostaną zrealizowane w ramach czarterowych rejsów specjalnych. Bilety na te połączenia nie są już dostępne w sprzedaży przez systemy rezerwacyjne. Jednocześnie wszystkie bilety na te połączenia zakupione do 1 września br. zachowują ważność i nie wymagają potwierdzania rezerwacji.

Połączenia są dostępne bezpłatnie dla pasażerów PLL LOT, którzy posiadają już bilety na rejsy powrotne ze wskazanych miast w Hiszpanii do Polski oraz odpłatnie dla osób, które chcą z nich skorzystać i spełniają warunki wjazdu na terytorium Polski (z uwzględnieniem pierwszeństwa dla pasażerów PLL LOT powracających do Polski).

Pasażerowie posiadający bilety na rejsy PLL LOT zaplanowane po 1 września br., które zostały odwołane z przyczyn administracyjnych, otrzymają propozycję bezpłatnej zmiany terminu lotu powrotnego na jeden z wymienionych wyżej rejsów specjalnych. Z pasażerami skontaktują się konsultanci Contact Center LOT, którzy przedstawią dostępne opcje oraz dokonają zmian w rezerwacji. Prosimy o pozostanie w kontakcie pod numerem telefonu podanym podczas zakupu biletu.

Osoby posiadające prawo do wjazdu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i zainteresowane zakupem biletów na połączenia PLL LOT z Hiszpanii do Polski proszone są o przesłanie na adres rescue.flights@lot.pl zgłoszenia zawierającego następujące informacje: imię i nazwisko (każdego zgłaszanego pasażera, w tym również dzieci), obywatelstwo zgodnie z dokumentem podróży, dane kontaktowe – telefon i adres mailowy, preferowaną trasę podróży i termin podróży. Na listy pasażerów wpisane zostaną jedynie zgłoszenia zawierające wszystkie ww. informacje.

Cena biletu z Hiszpanii dla osoby dorosłej będzie wynosiła ok. 700 zł, z Albanii ok. 550 zł.

Sprzedaż biletów na loty odbywa się za pośrednictwem Contact Center LOT. Konsultanci skontaktują się telefonicznie z każdą osobą, która dokona poprawnego zgłoszenia drogą mailową. Prosimy o przygotowanie karty kredytowej (lub innej karty umożliwiającej realizację płatności on-line) potrzebnej do uregulowania należności za bilet. Przypominamy ponadto, że przed zakupem biletu każdy pasażer powinien upewnić się, że spełnia kryteria wjazdu do Polski. Osoby nie posiadające takich uprawnień, nie zostaną wpuszczone na pokład.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_10641 2020-09-04 20:54   
gość_10641 - Profil gość_10641
I znowu zamiast skorzystać z programu UE (75% biletu pokrywa UE, 25% rząd danego kraju) tzw polski rząd każe płacić PEŁNĄ komercyjną cenę obywatelom Polski chcącym do domu wrócić. Tylko po to by samemu nic nie płacić i dofinansować Lot.
gość_e3b51 2020-09-03 09:46   
gość_e3b51 - Profil gość_e3b51
Najciekwsze jest to, ze w lipcu i sierpniu byłem 3 razy w albanii LOT-em i płaciłem za 1 -rotacją od 200-400zł, a teraz z dotacją rządową bilet kosztuje 550zł i 1 stronę. Moja głowa tego nie pojmuje :( co oni jeszcze wymyślą....proponuje lecieć WIZZ przez Pragę za 200-300zł w 2 -strony
gość_371a1 2020-09-03 07:17   
gość_371a1 - Profil gość_371a1
Ludzie!. Jak to możliwe, że nasz Rząd jest znowu zaskoczony pandemią? Można było być zaskoczonym w marcu, gdy brakowało maseczek czy respiratorów, ale we wrześniu znowu się nie spodziewaliśmy niczego i trzeba zamykać kraj???? Panowie politycy, zatrudnijcie jakiegoś gościa by się tym tematem zajął poważnie. Gospodarka krajowa to nie plac zabaw.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy