Ryanair licytuje sloty po Lufthansie

21 lipca 2020 08:30
1 komentarz
Ryanair chce pozyskać dodatkowe pozwolenia na start i lądowanie w największych niemieckich portach lotniczych we Frankfurcie i Monachium. Sloty zostały zwolnione przez Lufthansę, która była zmuszona do ograniczenia swojej działalności.
Reklama
Ryanair przystąpi do licytacji 24 zwolnionych przez Lufthansę slotów w międzynarodowych portach lotniczych we Frankfurcie i Monachium. Szansa na ich zdobycie przez irlandzkiego przewoźnika jest wysoka, ponieważ niewiele linii może lub chce myśleć o ekspansji i rozszerzaniu działalności w dobie światowego kryzysu w lotnictwie wywołanego pandemią koronawirusa.

Przypomnijmy, że zgodnie z warunkami jakie przyjęła Lufthansa by uzyskać rządową pomoc w wysokości 9 mld euro, przewoźnik musi oddać po 12 slotów w każdym ze swoich hubów, które dodatkowo przez 18 miesięcy mogą być dostępne tylko dla ograniczonej liczby przewoźników.


Ryanair wyraził zainteresowanie zwolnionymi slotami na długo przed rozpoczęciem postępowania przetargowego, jednak w ostatnich dniach stanowisko zostało oficjalnie potwierdzone w mediach przez przedstawicieli przewoźnika. Nowe pozwolenia na start i lądowanie we Frankfurcie i Monachium mają stanowić szansę i początek daleko idącego rozwoju na rynku niemieckim.

Tani przewoźnik rozpoczął loty z Frankfurtu w listopadzie 2016 r., kiedy otworzył tam swoją kolejną europejską bazę. Obecnie oferuje kierunki głównie wakacyjne. Z Monachium Ryanair lata sezonowo na Majorkę.

Fot.: materiały prasowe, Ryanair

Ostatnie komentarze

gość_8b80a 2020-07-23 12:08   
gość_8b80a - Profil gość_8b80a
Mogę zrozumieć Monachium, bo wygląda na to, że za chwilę MUC będzie drugim LHR. Bo Lufcia się zorientowała, że trzeci pas by jej mocno zaszkodził, a ona może się bardzo rozwinąć zastępując liliputy A320/321 neo. Do tego szeroki kadłub w tym A380.

Ale FRA? Lufcia prawdopodobnie ograniczy przesiadki i liczbę lotów, spróbuje wykończyć Condora i generalnie zaostrzy konkurencję. Na trasach, gdzie wszedł Ryan już od dłuższego czasu są znacznie niższe ceny.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy