Wizz Air poleci z Mediolanu do Aleksandrii

8 lipca 2020 13:58
Już pod koniec września br. samoloty Wizz Aira wystartują z Włoch do Egiptu. Trasa będzie obsługiwana przez Węgrów trzy razy w tygodniu.
Reklama
Przewoźnik budżetowy znad Dunaju zamieścił w swoim systemie rezerwacyjnym rejsy z lotniska Malpensa w Mediolanie do Aleksandrii w Egipcie. Informację taką przekazał portal fly4free.pl uściślając, że pierwszy rejs odbędzie się 22 września 2020 r. Loty Wizz Aira odbywać się będą trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i soboty. Przewoźnik nie udostępnił jeszcze afrykańskich rejsów do sprzedaży, bo połączenie czeka na finalne zatwierdzenie przez władze lotnicze.


Warto podkreślić, że dopiero dwa dni temu Wizz Air upublicznił fakt otrzymania zgód włoskiego regulatora pozwalających na rozpoczęcie operacji do Egiptu z dowolnego włoskiego portu lotniczego. Połączenie z Egiptem będzie drugą, po Maroku, trasą Węgrów do Afryki. Otwarcie połączenia z Mediolanu do Aleksandrii jest kolejną decyzją świadczącą, że Wizz Air zaczyna realizować ekspansję poza Europą. Przypomnijmy, że budżetowa linia utworzyła niedawno spółkę Wizz Air Abu Dhabi, która ma posiadać bazę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i konkurować na rynkach przewozów lotniczych w rejonie Bliskiego Wschodu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy