×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air otwiera bazę operacyjną w Niemczech


Wizz Air ogłosił dziś (18.06) powstanie swojej kolejnej bazy. Nowe lotnisko, na którym Węgrzy będą stacjonować swoje maszyny, to Dortmund w Niemczech.


Dortmund będzie już 33. bazą Wizz Aira. Od sierpnia 2020 r. linia budżetowa z Węgier będzie bazować w niemieckim porcie trzy samoloty Airbus A320. Utworzenie nowej bazy będzie wiązać się z otwarciem 18 nowych tras do 10 krajów.  

Wizz Air zaczął latać do Dortmundu w 2004 r. i od tego czasu przewiózł ponad 15 mln pasażerów do i z tego miasta. Wizz Air ocenia, że otwarcie nowej bazy w Niemczech przyczyni się do zwiększenia oferowania portu lotniczego w Dortmundzie o 36 proc., a ponadto wygeneruje ok. 100 nowych miejsc pracy u samego przewoźnika oraz wiele innych w branżach powiązanych z lotnictwem. 


Trzy samoloty Airbus A320 stacjonujące w Dortmundzie będą obsługiwać 18 nowych tras do Alghero, Bari, Katanii, Neapolu, Aten, Korfu, Heraklionu, Rodos, Santorini, Salonik, Fuertaventury, Lizbony, Marrakeszu, Podgoricy, Reykjaviku, Suczawy, Splitu i Zaporoża. W sumie Wizz Air będzie obsługiwać z Dortmundu 48 portów docelowych.

Fot.: Materiały prasowegość_0c9ec - Profil
gość_0c9ec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie