British Airways sprzedaje kolekcję dzieł sztuki aby nie zbankrutować

16 czerwca 2020 09:30
Brytyjski przewoźnik lotniczy planuje sprzedać część swojej kolekcji dzieł sztuki aby zwiększyć swoją płynność finansową w czasach kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa.
Reklama

Przynajmniej dziesięć dzieł sztuki, które wcześniej były wystawiane w salonikach biznesowych na lotniskach oraz w siedzibie British Airways zostanie wystawione na sprzedaż. Łączna wartość tych prac wyceniona jest na kilka milionów funtów, jednakże dokładna kwota nie została podana przez przewoźnika. Brytyjska linia lotnicza nie udostępniła do wiadomości publicznej, które dzieła sztuki będą poddane aukcji.


Spółka od lat inwestowała w sztukę współpracując z Artwise, londyńskim biurem kuratorów sztuki. Linia kupowała głównie prace wschodzących artystów, dzięki czemu nabyte dzieła sztuki zyskały na wartości wraz z upływem czasu. Brytyjski przewoźnik stał się dzięki temu jedną z największych spółek wspierających sztukę nowoczesną. Niestety w związku obecną sytuacją British Airways jest zmuszone do sprzedaży części dzieł sztuki z kolekcji. Linia oznajmiła, że nie wyklucza żadnych działań, jeżeli będą mogły one pomóc w przetrwaniu aktualnej zapaści rynku lotniczego.

British Airways tak jak inni przewoźnicy jest w poważnych kłopotach finansowych z uwagi na pandemię koronawirusa. Spółka prowadzi obecnie rozmowy ze związkami zawodowymi w sprawie redukcji zatrudnienia o 12 tys. miejsc pracy.


Fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy