LOT planuje przywracanie połączeń pasażerskich

18 maja 2020 10:30
5 komentarzy
Prawdopodobnie w czerwcu LOT zacznie przywracać operacje pasażerskie. Na pierwszy rzut wznowione mają być trasy krajowe, potem połączenia do krajów o niskim poziomie ryzyka zakażenia koronawirusem.
Reklama
- Sytuacja jest nadal dynamiczna, ale zapewne w ciągu najbliższego tygodnia będziemy w stanie poinformować o bardziej szczegółowych planach LOT-u na czerwiec. Docelowo pracujemy nad tym, aby pasażerowie otrzymywali informacje o nowych połączeniach z wyprzedzeniem co najmniej dwóch tygodni. To pozwoli zapewnić względny komfort planowania podróży w najbliższych miesiącach - powiedział Michał Czernicki, rzecznik prasowy LOT-u w komentarzu udzielonemu dla Bussines Insider.

Połączenia regularne narodowego przewoźnika zostały wstrzymane 15 marca br., a termin ich wznowienia był kilkakrotnie przekładany ze względu na przedłużające się zamknięcie granic i obostrzenia rządowe. Obecnie rezerwacja jest zablokowana do 31 maja br. Jednak samoloty linii nie stały przez ten cały czas bezczynnie. Realizowane były rejsy repatriacyjna a także połączenia cargo.


W niedzielę wieczorem (17.05) Jadwiga Emilewicz, wicepremierka i szefowa resortu rozwoju zapowiedziała, że rozważane są różne scenariusze otwarcia granic. Jednym z możliwych terminów jest 15 czerwca br., kiedy niektóre kraje europejskie zniosą część obostrzeń. Sytuacja jest jednak bardzo intensywnie analizowana pod kątem liczby zakażeń. Rozmowy prowadzone są także na szczeblu międzynarodowym.

- Rozmawiamy o takich wariantach, w których jeżeli kraje graniczące z nami mają opanowaną sytuację epidemiczną, standardy bezpieczeństwa i higieny analogiczne do naszych i są gotowe otworzyć granice w naszą stronę, to zapewne powinniśmy stosować zasady partnerstwa i w podobny sposób traktować naszych sąsiadów - powiedziała Emilewicz w Polsat News.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_36ce9 2020-05-20 22:35   
gość_36ce9 - Profil gość_36ce9
Dla wtajemniczonych link LO z wyszczegolnieniem przelotow do Chin po 5 kwietnia.

zobacz link

Zauwazyc mozna iz czesto pojawia sie WUH oraz bardzo czeste operacje na trasie
WAW > TSE oraz TSE i Chiny.

Zastanawia bardzo wiec transport srodkow medycznych w wykonaniu
AN-124 a takze AN-225 w rzekomej postacji masecz i rekawiczek etc... w ilosci kilkudziesieciu milionow sztuk - ktorych brakuje w szpitalach a w aptekach mozna ten towar nabyc jedynie w niepowtarzalnie wysokiej cenie!!!
lysypiotr76 2020-05-18 22:48   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Na razie 8 lotnisk pojawi się w siatce połączeń LO
Trzy razy dziennie na trasie Warszawa-Gdańsk
Dwa razy dziennie z Warszawy do Krakowa, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia, Poznania i Zielonej Góry
Raz dziennie z Krakowa do Gdańska.
WROMK 2020-05-18 19:17   
WROMK - Profil WROMK
Już w systemie loty od czerwca. Po raz/dwa razy dziennie. Ceny w tym momencie od 600 RT chyba dla polityków.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy