×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT planuje przywracanie połączeń pasażerskich


Prawdopodobnie w czerwcu LOT zacznie przywracać operacje pasażerskie. Na pierwszy rzut wznowione mają być trasy krajowe, potem połączenia do krajów o niskim poziomie ryzyka zakażenia koronawirusem.


- Sytuacja jest nadal dynamiczna, ale zapewne w ciągu najbliższego tygodnia będziemy w stanie poinformować o bardziej szczegółowych planach LOT-u na czerwiec. Docelowo pracujemy nad tym, aby pasażerowie otrzymywali informacje o nowych połączeniach z wyprzedzeniem co najmniej dwóch tygodni. To pozwoli zapewnić względny komfort planowania podróży w najbliższych miesiącach - powiedział Michał Czernicki, rzecznik prasowy LOT-u w komentarzu udzielonemu dla Bussines Insider.

Połączenia regularne narodowego przewoźnika zostały wstrzymane 15 marca br., a termin ich wznowienia był kilkakrotnie przekładany ze względu na przedłużające się zamknięcie granic i obostrzenia rządowe. Obecnie rezerwacja jest zablokowana do 31 maja br. Jednak samoloty linii nie stały przez ten cały czas bezczynnie. Realizowane były rejsy repatriacyjna a także połączenia cargo. 


W niedzielę wieczorem (17.05) Jadwiga Emilewicz, wicepremierka i szefowa resortu rozwoju zapowiedziała, że rozważane są różne scenariusze otwarcia granic. Jednym z możliwych terminów jest 15 czerwca br., kiedy niektóre kraje europejskie zniosą część obostrzeń. Sytuacja jest jednak bardzo intensywnie analizowana pod kątem liczby zakażeń. Rozmowy prowadzone są także na szczeblu międzynarodowym.

Rozmawiamy o takich wariantach, w których jeżeli kraje graniczące z nami mają opanowaną sytuację epidemiczną, standardy bezpieczeństwa i higieny analogiczne do naszych i są gotowe otworzyć granice w naszą stronę, to zapewne powinniśmy stosować zasady partnerstwa i w podobny sposób traktować naszych sąsiadów - powiedziała Emilewicz w Polsat News. 

fot. mat. prasowegość_486c6 - Profil
gość_486c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie