Wiedeń: Lotniskowy test na koronawirusa zamiast kwarantanny

4 maja 2020 11:30
2 komentarze
W niedzielę (3.05) lotnisko w Wiedniu ogłosiło, że będzie będzie oferować testy na koronawirusa przylatującym do stolicy Austrii. Umożliwi to pasażerom uniknięcie obowiązku przejścia czternastodniowej kwarantanny nakładanej przez rząd.
Reklama
Władze wiedeńskiego lotniska ogłosiły, że od poniedziałku (4.05) umożliwią wykonanie testu na obecność koronawirusa dla pasażerów przybywających na główne lotnisko w Austrii.

Obecnie wszyscy przylatujący na lotnisko w Wiedniu muszą przedstawić zaświadczenie lekarskie nie starsze niż cztery dni, potwierdzające negatywny wyniki testu na COVID-19. W przypadku braku takiego dokumentu, pasażerowie muszą rozpocząć czternastodniową kwarantannę, jednak od teraz mogą także poddać się testowi PCR na lotnisku w Wiedniu.

„Dzięki temu loty do Wiednia będą od teraz bezpieczniejsze i łatwiejsze – niezależnie od tego, czy dotyczą podróży służbowych czy pilnych podróży na żądanie w ramach lotnictwa ogólnego [...]” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez port lotniczy Schwechat.


Wyniki takiego testu są dostępne w ciągu 2-3 godzin, a jego ujemny wynik oznacza brak konieczności odbywania dwutygodniowej kwarantanny. Lotnisko dodaje, że test dostępny jest także dla wszystkich innych zainteresowanych. Jego cena, dla wszystkich, wynosi 190 euro lub 209 dolarów (ok. 870 złotych). Usługę w imieniu lotniska wykonuje prywatne laboratorium Confidence DNA-Analysen GmbH z siedzibą w Wiedniu. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie.

Obecnie z austriackiej stolicy dostępne są regularne połączenia do Dohy (Katar), Dortmund, Düsseldorfu, Frankfurtu, Hamburga (Niemcy), Lizbony (Portugalia), Mińska (Białoruś) i Sofii (Bułgaria).

Fot.: materiały prasowe

Ostatnie komentarze

gość_18306 2020-05-04 11:53   
gość_18306 - Profil gość_18306
Jak widać można !!!!
gość_d5ff3 2020-05-04 11:37   
gość_d5ff3 - Profil gość_d5ff3
Dodać należy, że badania na obecność tego wirusa trwające 3 h można o kant d**y rozbić a wyniki są tylko trochę bardziej prawdopodobne do rzeczywistych niż rzut monetą. Na razie ekstremalnie ciężko jest uzyskać zadowalający efekt w badaniach trwających mniej jak kilka dni...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy