×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wiedeń: Lotniskowy test na koronawirusa zamiast kwarantanny


W niedzielę (3.05) lotnisko w Wiedniu ogłosiło, że będzie będzie oferować testy na koronawirusa przylatującym do stolicy Austrii. Umożliwi to pasażerom uniknięcie obowiązku przejścia czternastodniowej kwarantanny nakładanej przez rząd.


Władze wiedeńskiego lotniska ogłosiły, że od poniedziałku (4.05) umożliwią wykonanie testu na obecność koronawirusa dla pasażerów przybywających na główne lotnisko w Austrii.

Obecnie wszyscy przylatujący na lotnisko w Wiedniu muszą przedstawić zaświadczenie lekarskie nie starsze niż cztery dni, potwierdzające negatywny wyniki testu na COVID-19. W przypadku braku takiego dokumentu, pasażerowie muszą rozpocząć czternastodniową kwarantannę, jednak od teraz mogą także poddać się testowi PCR na lotnisku w Wiedniu.

„Dzięki temu loty do Wiednia będą od teraz bezpieczniejsze i łatwiejsze – niezależnie od tego, czy dotyczą podróży służbowych czy pilnych podróży na żądanie w ramach lotnictwa ogólnego [...]” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez port lotniczy Schwechat.


Wyniki takiego testu są dostępne w ciągu 2-3 godzin, a jego ujemny wynik oznacza brak konieczności odbywania dwutygodniowej kwarantanny. Lotnisko dodaje, że test dostępny jest także dla wszystkich innych zainteresowanych. Jego cena, dla wszystkich, wynosi 190 euro lub 209 dolarów (ok. 870 złotych). Usługę w imieniu lotniska wykonuje prywatne laboratorium Confidence DNA-Analysen GmbH z siedzibą w Wiedniu. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie.

Obecnie z austriackiej stolicy dostępne są regularne połączenia do Dohy (Katar), Dortmund, Düsseldorfu, Frankfurtu, Hamburga (Niemcy), Lizbony (Portugalia), Mińska (Białoruś) i Sofii (Bułgaria).

Fot.: materiały prasowegość_39736 - Profil
gość_39736
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie