×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing: Nie będzie joint venture z Embraerem


Boeing poinformował o zerwaniu umowy transakcyjnej z brazylijskim producentem maszyn lotniczych, na mocy której obie spółki miały przeprowadzić fuzję i połączyć się w jedno przedsiębiorstwo. Kontrakt wyceniano na 4,2 mld dolarów.


Docelowo to Boeing miał grać pierwsze skrzypce w umowie o fuzji. Amerykański producent planował przejąć 80 proc. akcji oddziału Embraera wykonującego samoloty cywilne. Oficjalnym powodem zerwania kontraktu były niedopełnione przez Brazylijczyków warunki umowy. Całe przedsięwzięcie oparte było na dokumencie Master Transaction Agreement (MTA).

- Boeing sumiennie pracował przez ponad dwa lata, aby sfinalizować transakcję z Embraerem. W ciągu ostatnich kilku miesięcy mieliśmy owocne, ale ostatecznie nieudane negocjacje w sprawie niezadowalających warunków MTA. […] To głęboko rozczarowuje, ale doszliśmy do punktu, w którym dalsze negocjacje w ramach MTA nie rozwiążą nierozstrzygniętych kwestii – powiedział Marc Allen, prezes Embraer Partnership & Group Operations. 


Wstępne porozumienie podpisano w lipcu 2018 r., a intensywne rozmowy prowadzono od lutego 2019 r. W piątkowym liście Embraera do władz Boeinga zawarto odmowę brazylijskiej spółki na przedłużenie okresu fuzyjnego, tym samym kończąc rozmowy o joint venture. Pierwotnie, obie firmy miały się połączyć 24 kwietnia 2020 r. 

Fuzja przedsiębiorstw miała być przeciwwagą dla przejęcia kanadyjskiego Bombardiera przez Airbusa. 

Boeing i Embraer nadal będą wspólnie pracować nad projektem wojskowego samolotu transportowego C-390.gość_4441d - Profil
gość_4441d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie