×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pasażerowie oddzieleni od siebie szklaną szybą?


Włoska firma Aviointeriors przedstawiła nowy zestaw rozwiązań dla linii lotniczych na rejsy po koronawirusie. Producenci proponują m.in. s-kształtne ustawienie miejsc oraz przezroczyste osłonki na wysokości twarzy między pasażerami.


Pierwszy projekt nazywa się Janus (od rzymskiego boga o dwóch twarzach) i początkowo ma być przeznaczony dla klasy ekonomicznej. Podwójne s-kształtne ustawienie miejsc przypomina układ z rejsów długodystansowych na pokładzie British Airways Club World. W pomyśle Aviointeriors pasażerowie są oddzieleni od siebie szklaną szybą. Jak zapewniają producenci, projekt jest dostosowany również do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. 


Nie ma jednak potwierdzonych badań, jakoby takie rozwiązanie było skuteczniejsze niż np. maseczki i dezynfekcja rąk. 


Drugą propozycją firmy jest tzw. Glassafe, czyli instalowane między siedzeniami przezroczyste osłonki, które sięgałyby wysokości twarzy pasażera. Jest to rozwiązanie bardziej ekonomiczne, bo tańsze i niewymagające ingerencji w pierwotny układ siedzeń. 


Cała kabina jest harmonijna i lekka pod względem estetycznym i doskonale spełnia cel stworzenia izolowanej przestrzeni wokół pasażera w celu uniknięcia lub zminimalizowania kontaktów i interakcji drogą kropelkową - czytamy w opisie produktu. 


Paolo Drago, prezes firmy podkreśla, że wszystkie materiały są już dostępne, a firma gotowa jest do produkcji.gość_d99a3 - Profil
gość_d99a3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie