×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Mimo kryzysu otwarcie portu Berlin-Brandenburg bez zmian


Niemiecki Dozór Techniczny (TÜV) zatwierdza ostatnie elementy budowy i wraz z władzami lotniska nie pozostawia złudzeń - port zostanie otwarty 31 października 2020 roku.


Nie widzmy żadnego ryzyka w otwarciu portu w październiku - mówi Engelbert Lütke Daldup, dyrektor generalny operatora lotniska, Flughafen Berlin Brandenburg GmbH. 


Mimo wręcz zerowego ruchu na sąsiednim lotnisku Tegel i Schönefeld, Daldup podkreśla, że do testów, które przypadną na lato, zostaną zaangażowane setki wolontariuszy. Sprawdzany będzie system odpraw, nadania oraz odbioru bagażu, jak i przejście przez bramki, połączenie kolejowe, a także procedury przeciwpożarowe. 

Według planów, lotnisko Berlin-Tegel zostanie zamknięte 8 listopada i przekształcone w zaplecze techniczne, a Schönefeld stanie się terminalem 5. nowego portu. 

Bazowa przepustowość portu Berlin-Brandenburg im. Willy’ego Brandta to 28 mln pasażerów rocznie. Najpewniej ta wartość będzie stopniowo zwiększana - tylko w 2019 r. łącznie z Tegel i Schönefeld skorzystało 35,5 mln pasażerów.gość_486c6 - Profil
gość_486c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie