Nie ma mowy o zwolnieniach w Air Asia

16 kwietnia 2020 09:30
Mimo globalnego kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa malezyjski przewoźnik deklaruje, że nie zwolni ani jednego pracownika. Co ciekawe, aż 96 proc. floty AirAsia jest aktualnie uziemiona.
Reklama
- Kamarudin [Meranun - przyp. red.] i ja nie będziemy pobierać wynagrodzenia przez cały okres kryzysu, a nasi pracownicy zgodzili się na czasową redukcję wypłaty w wysokości od 15 do 75 proc., w zależności od stażu pracy - czytamy w oficjalnym komunikacie Tony’ego Fernandesa, właściciela linii.

Władze Air Asia podkreślają, że nie poddadzą się w walce z globalnym kryzysem i w przyszłości klienci będą mogli liczyć na ich usługi.

Fernandes nawiązał również do polityki firmy wobec anulowanych połączeń. Podaje, iż 80 proc. klientów zaakceptowało roczny voucher jako formę rekompensaty, zamiast zwrotu ceny biletu. W ramach tego rozwiązania klienci będą mogli dowolnie zmienić datę swojego pierwotnie zakupionego lotu. Istnieje również możliwość ubiegania się o całkowity zwrot kosztów, ale przewoźnik zastrzega sobie prawo do procedowania w okresie od 12 do 16 tygodni. Powodem tak długiego oczekiwania jest "przytłaczająca liczba nadesłanych wniosków".

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy