Lotnisko w Wuhan ponownie otwarte

14 kwietnia 2020 12:00
Lotnisko Wuhan zostało ponownie otwarte dla operacji lotniczych, po ponad dwóch miesiącach zamknięcia z powodu pandemii koronawirusa.
Reklama
W dniu 8 kwietnia międzynarodowe lotnisko Wuhan Tianhe zostało ponownie otwarte i obsługuje już ograniczoną liczbę połączeń krajowych. Chińscy przewoźnicy stopniowo wznawiają swoje trasy do tego miasta po zakończeniu kwarantanny w prowincji Hubei.

Oznacza to, że po raz pierwszy regularne loty startują i lądują na lotnisku, które zostało zamknięte w dniu 23 stycznia. Linia China Eastern Airlines obsługiwała pierwszy krajowy lot z lotniska w ciągu dnia. Lot MU2527, obsługiwany przez boeinga 737-800, przewożącego 46 pasażerów, wystartował o 7:25 rano, zmierzając do Sanya w prowincji Hainan.

Przewoźnik informuje, że wznawia również loty do innych miast w swojej sieci krajowej, takich jak hub w Szanghaju, Xiamen, Ningbo, a także do Kantonu. Przewoźnik odnotował, że pod koniec 8 kwietnia przewiózł ponad 1600 pasażerów, w tym 1100 pasażerów odlatujących z Wuhan. W sumie, w pierwszym dniu operacji obsłużył on ponad 30 lotów.

Pierwszy lot linii China Southern wystartował do Chengdu, był to rejs CZ3447 obsługiwany był przez boeinga 737-700, który zabrał na pokład 81 pasażerów. W pierwszym dniu działalności przewoźnik wykonał 48 lotów - najwięcej spośród trzech największych chińskich przewoźników. Do przywróconych tras należą Kanton, Kunming i Haikou.

Przewoźnik wznowił już loty do innych punktów w prowincji Hubei, której Wuhan jest stolicą, przed 8 kwietnia. Prowincja również została objęta wcześniej kwarantanną w związku z nasileniem się epidemii. Podobnie jak w przypadku China Southern , pierwszy lot linii Air China był wykonany do Chengdu, na pokładzie airbusa A320 wykonujący rejs CA8221.

fot. mat. prasowe
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy