IAG zmniejszy oferowanie o 90 proc. w najbliższych miesiącach

3 kwietnia 2020 09:30
1 komentarz
Grupa IAG zmniejszy swoje oferowanie o około 90 proc. w kwietniu i maju. Wcześniej planowano ograniczyć je tylko o 75 proc.
Reklama
Linia British Airways poinformowała, że wyśle na dwumiesięczny urlop 30 tys. pracowników, członków personelu pokładowego, kokpitowego i naziemnego. Linia wystąpi z wnioskiem o skorzystanie z programu utrzymania stanowisk pracy, realizowanych przez rząd brytyjski, który będzie partycypować w wypłacie pensji. Związki zawodowe Unite i GMB wyraziły zgodę na ten wniosek, który nadal podlega ratyfikacji.


Piloci również zostaną wysłani na cztery tygodnie bezpłatnego urlopu rozłożone w dwumiesięcznym odstępie czasu. IAG twierdzi, że inne linie lotnicze należące do grupy - w tym Iberia i Vueling - otrzymały wsparcie w ramach podobnych programów utrzymania miejsc pracy i wsparcia płacowego dla ponad 17 tys. pracowników w Hiszpanii, a podobnego wsparcia poszukuje się w Irlandii, gdzie znajduje się siedziba Aer Lingus.

Grupa nadal podejmuje wszelkie działania w celu zmniejszenia kosztów operacyjnych i poprawy przepływu środków pieniężnych. Przewoźnicy z grupy IAG utrzymują połączenia towarowe i loty repatriacyjne w ramach walki ze skutkami koronawirusa.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

usuniety 2020-04-03 11:55   
usuniety - Profil usuniety
No tak - Inny Swiat !
W tych krajach to po ok 80% sredniej z ostatnich trzech pensji.
W Polsce to zapewne bedzie po bandzie...
Chic sa wyjatki jak Wizz gdzie pracownicy dostaja od 75% do 100% pensji.
W Ryanie juz tak rozowo nie jest.
Enter narazie cisza, moze dlatego ze prezes troche odlecial w pozytywnym wizjonerstwie.
Lot tu tez cisza choc tam system plac jest tak ulozony ze nie latajac to obnizka zarobkow juz oscyluje na poziomie ok 30% wiec do Wizz to sporo mniej.
Pytanie co po pandemi ? Bo chyba bez zwolnien nie obejdzie sie, ale na przejmowanie pracownikow czeka tylko Wizz- przynajmniej tak wynika z zapowiedzi ich prezesa ktory chce wystrzelic z oferta i nowymi samolotami jak tylko beda cofane ograniczenia.
Ale to latem dopiero, moze...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy